» Wieści » Nerchio zwycięzcą DH Bukareszt w StarCraft II!

Nerchio zwycięzcą DH Bukareszt w StarCraft II!

21-10-2012 21:59 | nimdil

Nerchio zwycięzcą DH Bukareszt w StarCraft II!
Nerchio został zwycięzcą turnieju DreamHack w Bukareszcie w StarCrafta II. W finale pokonał kolegę ze swojej drużyny – Team Acer – Ukraińca Aleksandra "Bly" Svusuyka 3:0. Obaj grają zergami. Inny Polak – Grzegorz "MaNa" Komincz (protoss) – dotarł do półfinału, przegrał jednak z Bly'em. Trzecie miejsce ex aequo z MaNą zajął Szwed Daniel "StarNaN" Ohlsson (protoss).
Źródło: DreamHack
Tagi: Bly | DreamHack | MaNa | Nerchio | e-sport | Starcraft II: Wings of Liberty | StarNaN | Team Acer


Czytaj również

Komentarze


Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Brawa dla Nerchia! Przyjemnie było mu kibicować. MaNa też grał nieźle, szkoda że przegrał z Bly'em - mielibyśmy w finale powtórkę z WCS Poland ;).
21-10-2012 22:11
Ziroonderel
   
Ocena:
0
Link do źródła nie działa...
21-10-2012 22:21
nimdil
   
Ocena:
+1
Pewnie dlatego, że nie dodałem http:// z przodu. Nie wiedziałem że trzeba.

Swoją drogą zabawne jak te turnieje ogarniali. SC2 - informacja bez problemu. LoL - można było znaleźć. CS - znalazłem chyba rumuński streaming na stronie Fnatic.com i wyniki pośrednie na jakiejś innej stronie, bo według strony turnieju to jeszcze obwieszczą jaki będzie harmonogram rozgrywek :/ Słabe to.

Dla Artura to niewątpliwie spory sukces. W tym roku ma już na koncie HSC5 więc to ładny wynik, ale ten DreamHack był wyjątkowo marnie obsadzony. Raptem jeden dobry - i nawet nie jakoś bardzo - Koreańczyk (TheStC), Stephano sam się odwołał, Ret się nie pojawił. Z pierwszej ósemki WCS Europe był tylko on, a z pierwszej szesnastki jeszcze tylko MaNa, Bly i SortOf który przegrał dopiero ze swoim kolegą z drużyny i ewentualnym półfinalistą - StarNaNem.

Pewną rewelacją okazał się StarNaN. Pojawił się trochę znikąd, w półfinale z Nerchiem w pierwszym secie wyglądał jak zawodnik innej kategorii wagowej, ale w drugiej pozbierał zabawki i wygrał. W trzeciej nie wyglądało to jednoznacznie w zasadzie do samego końca i trudno mi nie uniknąć wrażenia, że gdyby zamieniłby się z MaNą miejscami, to byłby drugi.
21-10-2012 22:34
nimdil
   
Ocena:
+1
Zsu - coś ty za bzdury mi dopisał, że Mistrz WCS Asia brał udział w turnieju. To nie ten Rain - ten co brał udział, to taki słaby Koreańczyk który wyemigrował do Europy. Jeszcze trochę czasu minie zanim jakiś gracz zrzeszony w KeSPA zagra w turnieju innym niż OSL, GSL albo jakimś zatwierdzonym turnieju organizowanym przez MLG.

Czy to nie ty? :/

21-10-2012 23:03
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Ja, ja, kajam się i wycinam. Tego drugiego danych nawet nie widziałem i wydawało mi się, że to ten sam. Teraz ma to więcej sensu.
22-10-2012 11:10
nimdil
   
Ocena:
+1
Jest dwóch. Jeden gra Protossami, gra w SK Telecom T1 czyli najbardziej utytułowanej drużyny w KeSPA. Kilka lat temu dostał nawet nagrodę dla nejlszpego nowego gracza i generalnie był solidnym uzupełnieniem drużyny. Poza "Rain" używany jest też "By.Sun". Jest też jedynym graczem KeSPA, który zakwalifikował się do WCS SOuth Korea zamiast dostać miejsce. Jest teraz w finale OSL (i myślę, że zmiecie DongRaeGu bez mrugnięcia okiem). W półfinale GSL przegrał z Mvp o włos.

Drugi gra Terranami dla Fnatic. W 2010 roku był w finale GSL, ale od tamtej pory jego poziom znacząco odpadł od światowej czołówki, nawet jeżeli wciąż gra solidnie. W każdym razie nie otacza go nimb "Koreańczyka".
22-10-2012 13:00
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Dzięki! Wciąż głównie śledzę zagraniczną scenę; muszę nadrobić zaległości z Korei.
22-10-2012 13:12
nimdil
   
Ocena:
+1
Śledzić tylko zagraniczną scenę to jak interesować się Ekstraklasą, ale nie Ligą Mistrzów. :> W ten weekend masz finał OSL na dobry początek.
22-10-2012 16:54

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.