» Wieści » Namco wygrywa w sądzie

Namco wygrywa w sądzie

07-12-2011 19:17 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus

Namco wygrywa w sądzie
Sąd Gospodarczy w Lyonie orzekł w sprawie blisko półrocznego sporu pomiędzy CD Projekt RED a Namco Bandai o prawo do wydania Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360. Nie wszystkie roszczenia wydawcy zostały jednak uznane.

CD Projekt RED zostało zobowiązane do zawarcia z Namco umowy na dystrybucję Wiedźmina 2 na konsole Xbox 360 na terytoria Europy Zachodniej, Azji i Pacyfiku oraz Centralnej i Południowej Ameryki. Umowa ma zostać zawarta na warunkach odpowiadających warunkom umowy z firmą THQ.

"Nie jesteśmy do końca zadowoleni z rozstrzygnięcia francuskiego sądu gospodarczego niemniej je przyjmujemy. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami, obecnie najważniejsze jest dla nas wydanie Wiedźmina 2 w wersji na konsole Xbox 360 z jednoczesną premierą na całym świecie w możliwie najszybszym terminie." – powiedział Marcin Iwiński, Członek Zarządu CD Projekt RED S.A.

Ta część rozstrzygnięcie ma jednak drugorzędne znaczenie dla graczy w Polsce, gdzie dystrybucją i tak zajmie się CD Projekt. W najciekawszej dla nas części wyroku sąd odrzucił roszczenia dotyczące przywrócenia zabezpieczeń DRM przez producenta. GOG Ltd, spółka zależna CD Projekt RED, która posiada prawa do cyfrowej dystrybucji na całym świecie, ma przywrócić regionalizację sprzedaży gry na stronie GOG.com. Polacy mają także pokryć koszta sądowe (25 tysięcy euro) oraz zapłacić Namco 50 tysięcy euro "tytułem poniesionych strat na wizerunku".
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: CD Projekt RED
Tagi: CD Projekt RED | Wiedźmin 2: Zabójcy Królów | GOG | Namco Bandai | DRM


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.