» Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Dodał: Bartek 'Dante' Dudek

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem
7.00
5.4
Ocena użytkowników
Średnia z 5 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Mount & Blade: Ogniem i Mieczem
Producent: TaleWorlds
Wydawca: CD Projekt
Dystrybutor polski: CD Projekt
Data premiery (świat): 8 grudnia 2009
Data premiery (Polska): 8 grudnia 2009
Wymagania sprzętowe: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 700 MB RAM, Windows XP
Nośnik: 1 DVD
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 79,90 zł

Mount & Blade pojawił się w Polsce w 2008 roku. Gra była całkowitą nowością dla polskiej społeczności. Po raz pierwszy od dłuższego czasu postawiono nie na grafikę, ale niesamowitą grywalność. Dawała nam możliwość wcielenia się w średniowiecznego szlachcica, którego mogliśmy wprowadzić na tron jednej z czterech nacji zamieszkujących rejony krainy Calradii. Epickie bitwy z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, to to, za co ludzie pokochali M&B najbardziej, a dowodem tego był tytuł Gry Roku 2008. Blisko rok po premierze w nasze ręce ma trafić nowa produkcja z tej serii, czyli Mount & Blade: Ogniem i Mieczem.

Tym razem średniowiecze i malownicze doliny Calradii odejdą do lamusa, a ich miejsce zastąpią ziemie XVII-wiecznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Jako młody szlachcic zostaniemy rzuceni w wir realiów znanych z Trylogii Henryka Sienkiewicza. To my zdecydujemy, czy ocalimy Rzeczpospolitą przed potopem Szwedzkim, czy przyłączymy się do agresora i pogrążymy rodaków.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by opowiedzieć się po stronie innych nacji, które znajdziemy w grze. Poprowadzenie Rusi, Ukrainy i Chanatu Krymskiego również jest możliwe. Zaznaczyć jednak trzeba, że tylko trzy nacje zaoferują nam indywidualną linię fabularną.

Skoro zmieniamy okres historyczny, oręż też ulegnie zmianie. Oczywiście dalej do naszej dyspozycji oddane zostaną wszelakiego rodzaju szable, miecze, czy sztylety, ale miejsce łuków i kusz zajmie broń palna. Dalej pozostanie możliwość walki na grzbiecie wierzchowca, a nasi kompani będą mogli nauczyć się poruszania w określonym szyku bojowym. Dla tych, którzy uczciwe starcie traktują z pogardą, nic nie stanie na przeszkodzie, by zatruć studnię z wodą w trudno dostępnym forcie.

Największym i niezmiennym minusem M&B: Ogniem i Mieczem pozostanie grafika. Ta od podstawowej wersji gry nie ulegnie żadnej poprawie, a zmian możemy oczekiwać dopiero w nadchodzącym dodatku Warband.

Ostateczne losy Rzeczypospolitej przypieczętowane zostaną 20 listopada, bo wtedy planowana jest premiera. Grę będziemy mogli nabyć w dwóch wersjach: podstawowej i kolekcjonerskiej. W skład pierwszej oprócz płyty i instrukcji wejdzie 64-stronnicowy poradnik wraz z fragmentem drugiego tomu powieści Samozwaniec autorstwa Jacka Komudy. Druga, oprócz już wspomnianych gadżetów, zaoferuje nam książkę, próbny zestaw karcianki Veto! i cztery figurki z gry bitewnej Ogniem i Mieczem.
Tagi: Mount & Blade | Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

Filmy

» Mount & Blade: Ogniem i Mieczem
» Mount&Blade: Ogniem i Mieczem


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~:D

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ma ktoś klucz do tej gry?
06-12-2009 08:55
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
właśnie ma ktos???
14-12-2009 13:55
~timek

Użytkownik niezarejestrowany
    klucz
Ocena:
0
nie moge znaleść klucza do tej gry kolega mi pożyczył ale pisze że za dużo użytokwników używa tego klucza -.-
30-01-2010 22:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.