» Wieści » Modern Warfare 2 zdobywaw rekord Guinness w 24h

Modern Warfare 2 zdobywaw rekord Guinness w 24h

21-04-2010 19:42 | Paweł 'Alamo' Ścibiorski

Modern Warfare 2 zdobywaw rekord Guinness w 24h
Produkcja Infinity Ward, Modern Warfare 2, pobiła rekord Guinnessa, zarabiając w ciągu 24 godzin od wydania 401 milionów dolarów na całym świecie.

Dokładniej było to 401,6 miliona dolarów w jeden dzień. Prześcignięto w ten sposób poprzedniego rekordzistę GTA IV z wynikiem 310 milionów, a Halo 3 trafia na trzecie miejsce z 170 milionami dolarów.

Infinity Ward pobiło rok temu rekord Guinnessa także za "najpopularniejszą grę konsolową online", którą jest Call of Duty 4. Gra w nią 13 milionów ludzi na Xbox Live (od 27 listopada 2007 roku).

"Serie gier takie jak Call of Duty osiągają lepsze wyniki od wielu hollywoodzkich superprodukcji na przestrzeni ostatnich lat, a jeden dzień sprzedaży Call of Duty :Modern Warfare 2 po raz kolejny raz udowadnia, że gry są wydarzeniem kulturalnym w samym sobie", powiedział Gaz Deaves z Guinness World Records Gamer's Edition Editor.

"Gdy wokół gry pojawił się już duży szum wśród fanów w ramach przygotowań do uruchomienia gry na taką skalę, wiedzieliśmy już, że pobije większość rekordów elektronicznej rozrywki. Nie wiedzieliśmy tylko o ile."

Robert Bowling z Infinity Ward dziękuje społeczności za okazane wsparcie dla twórców gry.

"To osiągnięcie jest wynikiem wsparcia fanów z całego świata. Call of Duty i Modern Warfare stały się naszą pasją. Dokładamy wszelkich sił by dać wam co najlepsze. To zaszczyt wytyczać nowe standardy wśród rozrywek elektronicznych."
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: VG247
Tagi: Infinity Ward | Call of Duty | Call of Duty 4: Modern Warfare | Call of Duty: Modern Warfare 2


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.