» Mirror's Edge

Mirror's Edge

Dodał: Przemek 'Draker' Prekurat

Mirror's Edge
8.50
8
Ocena użytkowników
Średnia z 18 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 6
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Mirror's Edge
Producent: Digital Illusions/EA DICE
Wydawca: Electronic Arts
Dystrybutor polski: Electronic Arts Polska
Data premiery (świat): 11 listopada 2008
Data premiery (Polska): 16 stycznia 2009
Wymagania sprzętowe: Windows XP/Vista, Pentium 4 3 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB wolnego miejsca na twardym dysku, napęd DVD 8x, karta graficzna 256MB zgodna z DirectX 9.0c (Pixel Shader 3.0), karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.mirrorsedge.com/
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 139,90 zł

Mirror’s Edge to gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Stworzona została przez studio EA DICE, znane przede wszystkim dzięki bestsellerowej serii Battlefield.

Akcja toczy się w niezbyt dalekiej przyszłości, w rozległej metropolii, gdzie każdy człowiek jest monitorowany przez troskliwy, totalitarny rząd. Są jednak ludzie, którzy nie poddają się kontroli i starają się przeszkadzać władzy absolutnej. W jedną z takich osób – czarnowłosą Faith – wcielamy się my. Ma ona za zadanie przekazywanie ważnych informacji tak, aby uchroniły się przed wszędobylskimi oczami i uszami rządu. Niestety jej działania zostają wykryte i powabna bohaterka musi radzić sobie z siedzącymi jej na ogonie przedstawicielami władz.

Grę wyróżnia przede wszystkim okolica, po której się poruszamy i sposób, w jaki to robimy. Odwiedzamy więc przede wszystkim górne partie metropolii – dachy wieżowców, rozwieszone pomiędzy nimi liny etc. Biegamy, skaczemy i zjeżdżamy po pochyłościach dzięki świetnemu opanowaniu le parkour – dyscypliny wymyślonej przez zamieszkującą blokowiska francuską młodzież. Polega ona na swobodnym przemieszczaniu się w miejskiej dżungli w akrobatyczny sposób.

Wprawdzie mamy do dyspozycji rozmaitą broń, ale Faith może także unikać przeciwników dzięki swojej zwinności. Nie nosimy jednak ze sobą bogatego arsenału, ponieważ uniemożliwia on wykonywanie akrobacji. W Mirror’s Edge pojawia się również "moment koncentracji" (tutejsza odmiana matrixowego bullet time’u), dzięki któremu zwalnia akcja, a ruchy Faith stają się skuteczniejsze.
Tagi: Mirror's Edge

Filmy

» Mirror's Edge Trailer
» Mirror's Edge E3 Trailer
» Mirror's Edge Story Trailer 2
» Mirror's Edge Story Trailer 1
» Mirror's Edge Story Trailer 3


Czytaj również

Mirror's Edge Catalyst
Wizja na przyszłość
- recenzja
Mirror's Edge
Biegnij Faith, biegnij
- recenzja
Mirror's Edge
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Wookie
    7,5/10
Ocena:
0
Uczciwie, to ta gra jest fajna, szczególnie jak nam uda się przebiec całą planszę, tak jak tego sobie życzyli autorzy gry, ale frustrujące pojedynki ze strażnikami, czy fabuła zbyt słabo przekazywana graczowi sprawiają, że nie jest to gra aż tak dobra, jak się tego spodziewałem.
Ale długie zdanie;)
18-04-2009 19:11
~Lisi

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dla mnie gra jest po prostu zajebista. Wszysko proste a zarazem tak wciągające że masakra.. prosta fabuła, proste działanie, cele i inne.. Na prawdę polecam :3
18-12-2011 19:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.