» Wieści » Metro: Exodus tylko w Epic Store

Metro: Exodus tylko w Epic Store

28-01-2019 21:24 | Jan 'gower' Popieluch

Metro: Exodus tylko w Epic Store

Wydawnictwo Deep Sliver poinformowało właśnie, że pecetowa wersja zapowiedzianego na 15 lutego Metro Exodus będzie dostępna jedynie w Epic Store. To kolejna odsłona potyczki nowego sklepu Epic Games ze Steamem, u której źródła leżą znacznie korzystniejsze warunki finansowe niż oferowane prze Valve.

Deweloperzy sprzedający swoje gry za pośrednictwem Steama odprowadzają prowizję w wysokości 30%. Po osiągnięciu przychodów w wysokości 10 mln dolarów prowizja spada do 25%, a następnie do 20% po przekroczeniu 50 mln. Tymczasem Epic Games oferuje podział 88% do 12%. Dzisiejsza informacja oznacza, że najnowsza odsłona serii Metro dołącza do ogłoszonych wcześniej tytułów, które będą dostępne wyłącznie w sklepie Epica: The Division 2Journey czy Telltale's The Walking Dead: The Final Season.

Deep Silver w swoim komunikacie poinformowało, że wszystkie złożone do tej pory zamówienia przedpremierowe na Steamie będą honorowane, a gracze, którzy zakupili grę na tej platformie otrzymają również wszystkie obiecane bonusy i możliwość zakupu dodatków. Epic Store nie będzie miał również wyłączności na żadne z przyszłych DLC do gry. Umowa o wyłączności będzie obowiązywała przez rok.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

W odpowiedzi na tę decyzję Steam opublikował swoje oświadczenie:

Dzisiaj w późniejszych godzinach sprzedaż Metro Exodus na Steamie będzie przerwana z powodu decyzji o przeniesieniu gry na wyłączność do innego sklepu.

Deweloper i wydawca zapewnili nas, że wszystkie dotychczasowe zakupy będą zrealizowane na Stamie i gracze będą mogli korzystać z gry i wszystkich przyszłych aktualizacji i dodatków.

Uważamy, że decyzja o usunięciu gry jest nieuczciwa wobec klientów, zwłaszcza po długim okresie przedsprzedaży. Przepraszamy wszystkich klientów, którzy oczekiwali, że gra będzie dostępna aż do daty premiery, ale sami dopiero niedawno zostaliśmy poinformowani i dostaliśmy mało czasu na przekazanie tej wiadomości.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Game Informer
Tagi: Metro Exodus | Metro | Epic Store | Epic Games | Steam | Deep Silver


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.