» Metro 2033

Metro 2033

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Tytuł: Metro 2033
Producent: 4A Games
Wydawca: THQ Inc.
Dystrybutor polski: CD Projekt
Data premiery (świat): 16 marca 2010
Data premiery (Polska): 19 marca 2010
Wymagania sprzętowe: Core 2 Quad 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki GeForce 260 GTX lub lepsza, Windows XP/Vista/7
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.metro2033game.com
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 119,90 zł

Kolejny raz świat ulega nuklearnej zagładzie. Wszystko zostało całkowicie zniszczone, a na powierzchni łatwo wejść w obszar promieniowania. Ocalało blisko tysiąc ludzi, którzy w momencie wybuchu atomowego znajdowali się w... Moskiewskim Metrze. Stąd też tytuł gry, który brzmi Metro 2033.

W grze wcielamy się w mieszkańca schronu VDHN. Tutaj ludzie starają się prowadzić normalne życie, jednak nie do końca im się to udaje. Mają co prawda żywność oraz wodę, ale coraz częściej zmagać się muszą ze zmutowanymi zwierzętami pochodzącymi z powierzchni. W końcu nasz bohater wysłany zostaje do głównej, podziemnej twierdzy - Polis - gdzie prosić ma o pomoc w utrzymaniu schronu.

Droga, jaką przyjdzie nam pokonać, nie będzie oczywiście bezpieczna. Praktycznie na każdym kroku spotykamy przeciwnika. Tym samym, ważnym elementem jest dobranie przez gracza taktyki, która pozwoli mu wyjść zwycięsko z boju. A nie będzie to łatwe, ponieważ wszystko, co sterowane będzie przez komputer, zaopatrzone będzie w szeroko rozwiniętą sztuczną inteligencję. Na dodatek amunicja pełni rolę waluty, więc metodą "na Rambo" na pewno nie zajdziemy daleko (no, przynajmniej pod względem ekonomicznym).

Oprócz niezamieszkałych terenów metra, natrafimy również na podziemne miasta. Jak informują nas twórcy (4A Games), wszyscy mieszkańcy będą prowadzić własne życie i zajmować się swoimi sprawami.

Gra wykorzystywać będzie autorski silnik, w pełni kompatybilny z konsolami nowej generacji. Możemy więc liczyć na zaawansowane technologie w kwestii oprawy wizualnej (m.in. dynamiczne oświetlenie, motion-blur czy odpowiednie cieniowanie).
Tagi: Metro 2033

Filmy

» Trailer
» Metro 2033 Gameplay Footage (Ghosts)
» launch trailer


Czytaj również

Metro 2033: Przełom
Każdy sobie mutka skrobie
- recenzja
Stacja: Nowy Świat
Druga wizyta w warszawskim metrze
- recenzja
Metro 2035
Artem schodzi ze sceny
- recenzja
Metro 2035
- fragment
Futu.re
Zapomnij o śmierci
- recenzja
Metro 2033
Polskie rosyjskie ruiny
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.