» Mafia II

Mafia II

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Tytuł: Mafia II
Producent: Illusion Softworks
Wydawca: 2K Games
Dystrybutor polski: Cenega Poland
Data premiery (świat): 24 sierpnia 2010
Data premiery (Polska): 27 sierpnia 2010
Wymagania sprzętowe: Pentium D 3 GHz, 1,5 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Strona WWW: www.2kgames.com/mafia2
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 139,99 zł

Za najlepszą grę opowiadającą o Cosa Nostrze uważana jest pierwsza część gry Mafia z 2003 roku. Nie udało się przejąć tego statusu nawet egranizacji Ojca Chrzestnego. Może się to jednak udać innej grze, mianowicie ... Mafii 2.

Bohaterem gry jest Vito Scaletti. Jego historię poznawać zaczynamy w momencie, gdy kończy swą służbę wojskową (1946 rok) i powraca do swego rodzimego miasta, tj. Now ... ekhm, Empire City. Jak wielu żołnierzy wracających z wojny, postanawia ustatkować się, zacząć nowe i zarazem spokojne życie. Okazuje się, że proces zezwierzęcenia, jakiemu poddawany był każdy uczestnik II wojny nie pozwala żyć Scalettiemu normalnie ... Postanawia więc, wraz ze swoim przyjacielem - Joe'm Barbaro, dołączyć do jednej z mafijnych rodzin. I tak się to mniej więcej zaczyna.

Teraz należy wspomnieć o swobodzie jaką otrzyma gracz - ta będzie ogromna. Świadczy o tym chociażby to, że to do nas należy wybór do jakiej rodziny chcemy dołączyć - możliwości mamy trzy. Ponadto, każdą z misji ukończyć będziemy mogli na kilka rozmaitych sposobów. No i wybory, których dokonaliśmy podczas misji wątku głównego będą miały znaczący wpływ na zakończenie.

Struktura rozgrywki uległa zmianie. Teraz wszystko to bardziej przypomina grę z serii GTA - do misji możemy podchodzić, kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę. W wolnych chwilach natomiast możemy kupić mieszkanie, ubrania, pójść coś zjeść, czy też po prostu pozwiedzać. Ciekawe jest również to, że oprócz cyklu dnia i nocy, podczas gry zmieniać się będą również pory roku.

Graficznie, gra zapowiada się świetnie, a to wszystko dzięki zastosowaniu technologii DirectX 10. Najbardziej realistyczne mają być twarze, za których mimikę odpowiadać będzie ponad 30 mięśni tej części ciała. Ponadto otoczenie ma być niezwykle szczegółowe. Dodatkowo wykorzystano w grze system fizyczny PhysX, który odpowiadać ma za możliwość interakcji z otoczeniem oraz realistyczny model jazdy.

Gra pojawi się już 24 Sierpnia.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Mafia II | Illusion Softworks

Filmy

» Mafia II - E3 09 Trailer
» Gameplay demo
» Mafia II GamesCon 09 Trailer
» GamesCom Gameplay 1
» GamesCom Gameplay 2
» GamesCom Gameplay 3
» GDC Boom Boom Trailer
» Dziennik Developera #1
» Dziennik Developera #2
» PhysX trailer
» Empire Bay
» Trailer
» Tools of Trade Trailer


Czytaj również

Mafia II
Piaskownica bez piasku
- recenzja
Mafia II
Wideorecenzja
- recenzja
Mafia II
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.