» Machinarium

Machinarium

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Machinarium
9.00
9.17
Ocena użytkowników
Średnia z 12 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Machinarium
Producent: Amanita Design
Wydawca: Daedalic Entertainment
Dystrybutor polski: IQ Publishing
Data premiery (świat): 16 października 2009
Data premiery (Polska): 24 lutego 2010
Wymagania sprzętowe: Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 250 MB HDD, Windows XP/Vista/MacOS
Nośnik: 1 CD
Strona WWW: machinarium.net/demo
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 49,90 zł

Machinarium to dwuwymiarowa przygodówka, która ma się wyróżniać charakterystyczną oprawą graficzną. Stworzeniem gry zajęło się Amanita Design, dla którego jest to pierwsza produkcja mogąca przynieść zarobek.

Gra przenosi nas w świat przepełniony metalem - wszystko zbudowane jest z tego surowca. Na dodatek zamiast istot żywych, mamy tutaj roboty - jednym z nich jest właśnie nasz bohater. Został on skazany na banicję, jednak teraz ma szansę odkupić swoje winy i obronić miasto przed atakiem tajemniczego bractwa czarnych kapturów.

Do ukończenia całości potrzeba ok. 7 godzin. W tym czasie nie będzie można narzekać na nudę, gdyż twórcy zrezygnowali z nudnawych zagadek i niepotrzebnych zastojów fabularnych.

Gra charakteryzuje się dość specyficzną oprawą wizualną. Wszystko co ujrzymy na monitorze podczas rozgrywki zostało namalowane ręcznie. Każda animacja ruchu jest inna dla wszystkich przedmiotów, które możemy podnieść.

W grze nie zostanie wypowiedziana ani jedna kwestia - wszystko skupiać się będzie na animacjach. Nie będzie jednak do końca cicho - przygrywać nam będzie muzyka, skomponowana przez niejakiego Tomáša Dvořáka (znanego też jako Floex).
Tagi: Machinarium

Filmy

» Machinarium Trailer


Czytaj również

Machinarium
Urocza przygodówka pachnąca rdzą
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.