» Lucid Dreams

Lucid Dreams

Dodał: Michał 'Drian_Thierf' Goszczyński

Lucid Dreams
6.5
6.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 1
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Lucid Dreams
Producent: Dali Games
Wydawca: Dali Games
Data premiery (świat): 8 października 2018
Strona WWW: www.dali.games/
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 53,99 zł

Pomóż małej Lucy w walce z demonami dręczącymi jej najbliższych. Przemierzaj niezliczone krainy onirycznych fantazji i rozwiązuj wymagające zagadki. Eksploruj przenikające się światy snu i jawy, nie zbłądź na krętych ścieżkach podświadomości. Wykaż się sprytem, pamięcią i zdolnością obserwacji, zgodnie z tradycyjnymi prawidłami gier przygodowych point&click. W trakcie podróży spotkasz barwnych bohaterów takich jak: Onejromantę – tajemniczego tłumacza snów, Metatrona – archanioła magicznej puszczy, czy Zegarmistrza Światła – tajemniczego starca o nieprzeniknionym obliczu. Swoich doradców wybieraj jednak roztropnie, nie podążaj fałszywymi tropami. Wydostań się z przesiąkniętego cierpieniem domu i wyrusz w magiczną podróż w nieznane. Przebrnij przez niezliczone krainy snu i przekonaj się czy los będzie łaskawy dla małej Lucy.

Fabuła

Przykuta do wózka inwalidzkiego, mała Lucy, wkracza w świat sennych fantazji i koszmarów, mierząc się z widmem demonów przeszłości. Tragicznie pozbawiona ojca, dziewczynka stara się ocalić jedyną bliską jej osobę – chorującą matkę, nie zatracając jednocześnie własnej duszy. Czas nie jest jej sprzymierzeńcem, każda uroniona łza przybliża ją do krainy zapomnienia.

Świat

Przemierzysz z nami liczne światy surrealistycznych fantazji, gdzie przestają obowiązywać fizyczne ograniczenia, powrócisz także do przytłaczającej rzeczywistości.

Zagadki

Przebudź pogrążonego w wiecznym śnie Onejromantę, wyzwól zbłąkaną duszę nieznajomego podróżnika, poddaj się boskiemu osądowi – zagadki w Lucid Dream, to nie tylko pobudzające kreatywność wyzwania, to także, a może przede wszystkim, magia i symbolika kryjąca się w dziesiątkach łamigłówek i zadań, zapewniających satysfakcjonującą przygodę.

Grafika

Ręcznie rysowana grafika w Lucid Dream nie jest jedynie tłem dla rozgrywki, stanowi urzeczywistnienie emocji i lęków głównej bohaterki, dzięki czemu doznania płynące z gry stają się bardziej kompletne i intensywne.

Muzyka

Są melodie, które na długo pozostają w naszej pamięci, sprawiające, że wspomnienie gry nieodłącznie związane jest z ich brzmieniem. Jeśli chciałbyś się o tym przekonać na własnej skórze, zagraj w Lucid Dream i odpłyń razem z nami w magiczną podróż.

Interfejs

Wczytaj się w historie opowiadane przez bohaterów, których napotkasz na swojej drodze, wczytaj się w każdy przedmiot i każdą rzecz. W świecie snu nie wszystko jest takie, na jakie z pozoru wygląda. Popuść wodzę fantazji, łącz przedmioty, tworząc rozwiązania niedostępne w szarej rzeczywistości.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Lucid Dreams | Dali Games

Filmy

» Lucid Dream: gameplay trailer


Czytaj również

Lucid Dream
Smutna historia na granicy jawy i snu
- recenzja
Pixel Heaven 2018
Szósta edycja najlepszej imprezy retro i indie
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.