» Wieści » Laysara: polska gra o budowaniu górskiego miasta zapowiedziana na 2024

Laysara: polska gra o budowaniu górskiego miasta zapowiedziana na 2024

|

Laysara: polska gra o budowaniu górskiego miasta zapowiedziana na 2024

Pod koniec bieżącego roku w ramach Wczesnego Dostępu do sprzedaży trafić miała polska gra niezależna Laysara: Summit Kingdom, poświęcona rozwijaniu osady położonej w wysokich górach – twórcy poinformowali jednak, że ostatecznie zabawę z tą produkcją będziemy mogli rozpocząć dopiero wraz z początkiem przyszłego roku.

Zapowiedź:

Laysara: Summit Kingdom to wymagający city builder, w którym musisz stworzyć nowy dom dla twoich ludzi, po tym jak doliny stały się niezdatne do życia. W trakcie kampanii lub rozgrywki w trybie sandboxu przyjdzie ci zakładać wiele miast, każde na innej górze ze swoją własną specyfiką. Wszystkie twoje miasta współistnieją w symbiozie, tworząc sieć handlową, którą możesz dostosowywać do swoich potrzeb poprzez powrót do już zbudowanych osad celem ich modyfikacji. Królestwo Laysary musi zostać odbudowane!

BUDUJ NA GÓRZEKażda góra stanowi zupełnie nowe wyzwanie. Góry różnią się kształtami, rozłożeniem piętr roślinności, dostępnością surowców i warunkami pogodowymi. Niekiedy będziesz miał mnóstwo dostępnej przestrzeni pod rolnictwo w niskich, zalesionych strefach. Kiedy indziej przyjdzie ci bazować na hodowli zwierząt i wydobyciu cennych surowców niebezpiecznie blisko szczytowego lodowca. Jeśli będziesz rozpaczliwie potrzebował jakiegoś niedostępnego surowca, zawsze pozostaje handel z innymi miastami.

ZAPANUJ NAD LAWINAMIJednym ze stale obecnych niebezpieczeństw, z którymi przyjdzie ci się mierzyć, są potężne śnieżne lawiny. Nie da się ich powstrzymać, ale można przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności i być przygotowanym. Zalesianie kluczowych obszarów tworzy naturalne bariery dla lawiny, budowanie specjalnych zapór pozwala przekierowywać masy śniegu, a przedwczesne, sztuczne wyzwalanie lawin pozwala doświadczać ich w mniej druzgoczącej formie. Stwórz dobrze przemyślaną i niezawodną strategię, a być może uda ci się nawet wykorzystać moc śniegu do swoich potrzeb. Zlekceważ niebezpieczeństwo, a twoje miasto zostanie zakopane pod tonami lodu i śniegu!

STWÓRZ SIEĆ TRANSPORTOWĄCo może być trudnego w przesyłaniu surowców z miejsca na miejsce? Cóż, znajdzie się to i owo, jeśli towary muszą być dostarczone na przeciwna stronę górskiego masywu, kilkaset metrów wyżej, pomimo różnorakich przeszkód pokroju kanionów, przepaści, rzek i stromych klifów. Stworzenie złożonej i przemyślanej sieci transportowej składającej się z dróg, mostów i szybów będzie niezbędne do zapewnienia niezawodnych łańcuchów dostaw towarów. Wraz ze wzrostem populacji miasta będzie rosnąć również zapotrzebowanie na surowce, a więc szukaj okazji do dalszego optymalizowania i ulepszania twojej siatki transportowej, czy to poprzez lepszą nawierzchnię dróg, użycie bardziej zaawansowanych konstrukcji do przesyłania towarów w pionie lub wspomaganie tragarzy niezastąpionymi jakami.

WZNIEŚ ŚWIĄTYNIE SZCZYTOWĄJeśli twoje miasto przetrwa wszystkie górskie niebezpieczeństwa, stworzysz efektywną sieć łańcuchów produkcyjnych i zaspokoisz potrzeby swoich ludzi, pozostanie ci do zrobienia jeszcze tylko jedno: zapanowanie nad wierzchołkiem góry! Dokonanie tego nie będzie łatwe, najpierw będziesz musiał wierzchołek zdobyć, a następnie poprowadzić doń bezpieczne drogi dla swoich tragarzy, którzy będą musieli wznieść na górę masę materiałów budowlanych - ale uwaga! Pogoda na tej wysokości potrafi być tak śmiercionośna, jak nigdzie indziej. Finalny efekt jest jednak wart zachodu, jako że wzniesienie świątyni szczytowej jest aktem ostatecznej dominacji ludzkiej odwagi (i twoich zdolności logistycznych!) nad żywiołami.

Notka na koniec: gra to city builder w najczystszej postaci, nacisk jest położony na aspekt ekonomiczny, zarządzanie surowcami i walkę o przetrwanie pomimo trudnych warunków terenowych i pogodowych. Gra nie zawiera więc elementów militarnych w żadnej postaci.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Laysara: Summit Kingdom

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.