» Wieści » Kto będzie decydował o PEGI?

Kto będzie decydował o PEGI?

24-03-2010 12:32 | Michał 'shergar' Tronina

Kto będzie decydował o PEGI?
PEGI (Pan European Game Information), czyli europejski system oceniania gier komputerowych, został stworzony przez Interactive Software Federation of Europe (ISFE) w kwietniu 2003 roku. Przewodniczący Europejskiej Federacji Twórców Gier (EGDF), Guillaume de Fondaumiere, w wywiadzie dla gamesindustry.biz powiedział, że poproszono wydawców o to, aby producenci gier mieli w radzie nadzorczej PEGI także swój głos.

"Oceny wiekowe stały się w ostatnich paru latach tematem polemiki i to takiej, w której w zasadzie nie było miejsca na perspektywę twórców. Wiele osób – politycy, wydawcy – gra w ping-ponga na argumenty, rozmawiając o naszych dziełach."

Decyzja taka jest implikacją protestu deweloperów na niektóre decyzje o zakazie gier. Mocnym argumentem petycji są gry sieciowe, które generują spore zyski dla obu stron.

"Wiem, że powstał system PEGI Online, ale twórcy są wciąż wykluczeni z systemu PEGI. Czas najwyższy abyśmy i my byli jego częścią."
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: gry.wp.pl
Tagi: PEGI


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~CieńŚmierciMistrzaQui-Gona

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja proponuję rozstrzelać wszystkich oszołomów będących zwolennikami ograniczania gier komputerowych.

To nieprawda że gry powodują nienawiść i przemoc. Np. we mnie nienawiść i skłonność do przemocy nie spowodowało granie w AvP czy CSa - najczęściej wywołują je takie różne oszołomy - które wzorem katolstwa i islamstwa - chciałyby wszystko kontrolować, na wszystkim położyć swoje brudne łapska fałszywej moralności. Dlatego przecz drobnomieszczaństwem...

... ooo fałszywi prorocy cudzej moralności - strzeżcie się potęgi Ciemnej Strony Mocy :P
03-04-2010 19:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.