» Wieści » Kosmiczna gra inspirowana Darkest Dungeon za darmo na GOGu

Kosmiczna gra inspirowana Darkest Dungeon za darmo na GOGu

|

Kosmiczna gra inspirowana Darkest Dungeon za darmo na GOGu

Do poniedziałku 3 kwietnia, do godziny 15:00 sklep GOG.com udostępnił za darmo, w ramach wiosennej wyprzedaży, inspirowaną Darkest Dungeon taktyczną grę RPG Deep Sky Derelicts.

Opis wydawcy

W ponurej dystopijnej przyszłości ludzkość zasiedliła galaktykę, a społeczeństwo rozszczepiło się na dwie kasty. Jesteś ubogim bezpaństwowym wyrzutkiem, który utrzymuje się ze śmieci znajdowanych na opuszczonych stacjach i statkach kosmicznych obcych ras. Marzysz jednak, że kiedyś zdołasz wkupić się w szeregi uprzywilejowanych obywateli, zamieszkasz na powierzchni jakiejś planety oraz zasmakujesz naturalnej atmosfery, żywności i wody. Owiany legendami wrak obcych tkwiący gdzieś w sektorze Deep Sky jest twoją przepustką do obywatelstwa i obietnicą wygodnego życia na jakiejś gościnnej planecie.

Stwórz oddział maksymalnie trzech najemników i zarządzaj nim, badając wraki statków znajdujące się w zasięgu twojej bazy. Podczas eksploracji wraków w poszukiwaniu sprzętu i informacji napotkasz przyjaźnie nastawionych mieszkańców i kupców, ale także przeróżnych nieprzyjaciół. Pokonaj ich w taktycznych starciach turowych, które urozmaicają losowe karty działań bojowych, zbieraj doświadczenie dla siebie i załogi, zdobywaj na wrogach sprzęt, gromadź zapasy i ulepszaj wyposażenie w bazie. Statek matka pozwala leczyć rany i awansować najemników na wyższe poziomy, najmować nowych żołnierzy, wyposażać ich w coraz lepszy sprzęt, a także uzupełniać zasilanie systemów podtrzymywania życia.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: GOG.com
Tagi: GOG.com | Deep Sky Derelicts | Darkest Dungeon


Czytaj również

Komentarze


Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Polecam!

02-04-2023 10:47
Henryk Tur
   
Ocena:
+1

Biere :)

02-04-2023 11:04
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Ja z kolei kompletnie nie rozumiem fenomenu Darkest Dungeon, który wg mnie jest na dłuższą metę frustrujący i nudny. Lochotłuk dla masochistów.

03-04-2023 16:18
Duchpewnegogoscia
   
Ocena:
+1

@Aesthevizzt > DD to gra która wybiła się imo na estetyce i klimacie. Gameplayowo to nudna i powtarzalna sieczka. 
W skrócie - to gra gdzie trzeba znać metę. Jak znasz to wygrywasz, jak nie to *urwisz co chwila.
Jak wygrywać w DD:
1. zrób se party drombo na endgame. To są postacie które nie wchodzą do losowych misji tylko tych które wiesz, że dadzą zwrot z inwestycji. Tych postaci nie tyrasz.
2. losowe misje za które masz itemy robi party patałachów którzy jak zginą albo oszaleją to ich odwalisz. Te postacie tyrasz.
3. powtórz do wygranej.

W skrócie - na początku gry w DD grałem jednym party i się frustrowałem, że moje postacie dostają po doopsku co chwila, albo giną, albo dostają losowe przypadłości psychiczne, debuffy, cokolwiek. 

Nie tak się w to gra. Znaczy można i tak, natomiast po co? Jak to ogarniesz to wygrywasz w grę.

W skrócie - DD to gra w zarządzanie zasobami. Inwestujesz w te postacie co mają fajne cechy zalosowane i ich nie tyrasz, resztę postaci traktujesz jak zasoby i je tyrasz, by banda drombo mogła błyszczeć. Powtórzę - to nie jest gra RPG, to gra w zarządzanie zasobami. 
 

03-04-2023 22:27
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

W pełni się zgadzam. Niemniej sposób na przepis na sukces w DD odrzucił mnie do tej gry.

03-04-2023 23:47
Duchpewnegogoscia
   
Ocena:
+1

A ja tam od któregoś momentu odpaliłem cheat engine, monotonia rozgrywki nawet w świetnym klimacie ogranicza przyjemność z gry to przeleciałem na szybkości przez lokacje i zakończenie. 
 

04-04-2023 13:07
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Mogę dodać, że lubię sobie pofarmić zasoby, przetestować różne taktyki i zobaczyć jak rośnie w siłę drużyna, ale w przypadku ten aspekt DD lezy i kwiczy - postacie padają jak muchy i jeśli już uda się zebrać jakieś fajne fanty i sensownie rozwinąć postać, to albo trzeba ją - tak jak sugerujesz - trzymać w ochronce na kluczowe starcie, bo inaczej przypadkowy krytyk może sprawić, że cała frajda z budowania bandy pryska jak banka mydlana. Właśnie dlatego DD nie przypadł mi do gustu mimo klimatu i estetyki. Myślę, że DD fajnie sprawdziłby sie dla osób, które  szukają  krótkiej niezobowiązującej rozrywki (kilka partyjek na dzien - w większych dawkach nudzi lub frustruje), ale z drugiej strony takie można znaleźć na telefon ;)

04-04-2023 16:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.