» Wieści » Kontrowersyjna reklama Wiedźmina 3

Kontrowersyjna reklama Wiedźmina 3

04-05-2015 19:44 | Jan 'gower' Popieluch

Kontrowersyjna reklama Wiedźmina 3

Studio CD Projekt RED pochwaliło się na swoim profilu na Facebooku zdjęciem wielkoformatowej reklamy Wiedźmina 3 przykrywającej elewację warszawskiego hotelu Metropol. Inicjatywa oprócz głosów poparcia wywołała jednak również potężną falę krytyki wśród fanów sprzeciwiających się zasłanianiu budynków w centrum miasta.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tę niecodzienną reakcję graczy skomentował między innymi Marcin Kosman, redaktor naczelny serwisu Polygamia:

U graczy zaszła duża zmiana w myśleniu (widzę ją zresztą u siebie), co można zaobserwować w komentarzach. Kilka lat temu...

Posted by Marcin Kosman on 4 maja 2015

Wielkoformatowy element kampanii Wiedźmina 3 zapoczątkował również dyskusję na oficjalnym forum gry. Opinie wśród fanów są podzielone. Głosom krytykującym decyzję CD Projektu towarzyszą opinie, że produkt wysokiej jakości, jakim jest Wiedźmin 3, zasługuje na taką formę promocji.

Przypomnijmy, że 24 kwietnia Sejm przyjął Ustawę Krajobrazową, która umożliwi skuteczną walkę z oszpecającymi miasta reklamami wielkoformatowymi, które często są samowolą budowlaną. Kara za nielegalną reklamę może wynosić nawet czterdziestokrotność zwyczajnej opłaty ustalonej przez samorząd. Nowe przepisy czekają na podpis Prezydenta i wejdą w życie 3 miesiące od ogłoszenia.

Poprosiliśmy studio CD Projekt RED o komentarz. Zaktualizujemy tę informację, gdy go otrzymamy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Wiedźmin 3: Dziki Gon | Wiedźmin 3 | CD Projekt RED | Ustawa Krajobrazowa


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.