» Wieści » Koniec twórców Shadow Gambit, Shadow Tactics i Desperados 3

Koniec twórców Shadow Gambit, Shadow Tactics i Desperados 3

|

Koniec twórców Shadow Gambit, Shadow Tactics i Desperados 3

Smutna wiadomość dla wszystkich miłośników gier taktycznych – choć dopiero dwa tygodnie temu trafiło do sprzedaży, Shadow Gambit: The Cursed Crew jest ostatnią produkcją  znanego z Shadow Tactics i Desperados 3 studia Mimimi Games.

Jako uzasadnienie zamknięcia studia podano fakt, że praca w branży growej jest bardzo wyczerpująca oraz utrudnia zachowanie równowagi między wypełnianiem obowiązków zawodowych a spędzaniem czasu z rodziną. Proces stopniowego zamykania studia ma trwać kilka miesięcy, podczas których twórcy zajmować się będą popremierowych wsparciem swojego najnowszego dzieła poprzez aktualizacje oraz łatanie błędów.

spełnieniem oczekiwań studia a spędzaniem czasu z rodzinami.
Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/mimimi-games-sie-zamyka-tworcy-shadow-gambit-koncza-dzialalnosc/z2265c2
spełnieniem oczekiwań studia a spędzaniem czasu z rodzinami.
Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/mimimi-games-sie-zamyka-tworcy-shadow-gambit-koncza-dzialalnosc/z2265c2

Opis gry:

Ahoj, przeklęty piracie!

Poznaj Shadow Gambit: The Cursed Crew – nową strategię skradankową, której akcja toczy się w alternatywnej historii z czasów złotego okresu piractwa. Klątwa zaginionych dusz spada na tajemniczy archipelag Zagubionych Karaibów, który opanowali straszliwi Inkwizytorzy. Nienawidzą oni wszelkich zjawisk nadprzyrodzonych i swoim ogniem pożerającym dusze chcą wyplenić przeklętych piratów takich jak Ty!

Zbierz załogę przeklętych piratów:

Wyrusz w podróż z przeklętą piratką Afią i znajdź legendarne Czarne perły, które pozwolą ożywić twoją przeklętą załogę. Każdy z ośmiu marynarzy jest grywalną postacią z inną osobowością i unikalnymi nadprzyrodzonymi mocami. Wystrzel przyjaciela lub wroga za pomocą magicznego działa Gaëlle, użyj kotwicy duszy pana Mercury'ego, aby otworzyć magiczny portal, lub przemierzaj czasoprzestrzeń, aby w ułamku sekundy zaatakować ukradkiem za pomocą mitycznego miecza Afii.

Przechytrz swoich wrogów:

Przeprowadź epicki napad i zdobądź tajemniczy skarb o nieziemskiej mocy, aby pokonać armię Inkwizycji. Zinfiltruj ich fortece. Zakradnij się za linie wroga. Sprytnie łącz magiczne umiejętności swojej załogi, aby likwidować wrogów za pomocą starannie przemyślanych taktyk. Poczuj się jak genialny strategos, kiedy Twój plan zostanie perfekcyjnie zrealizowany!

Twój statek to twój dom:

Dołącz do załogi The Red Marley, statku-widmo z żywą duszą. Na jego pokładzie planuj kolejne przygody lub po prostu chilluj z kompanami i rozkoszuj się swoim nie-życiem. Poznaj bliżej legendarnych, przeklętych piratów z Zagubionych Karaibów. Misje specyficzne dla każdej postaci przybliżą Ci ich historie; dowiesz się kim są i dlaczego wyruszyli w swoje przeklęte podróże.

Poznaj Zagubione Karaiby:

Zbadaj tereny egzotycznego archipelagu Zagubionych Karaibów. Odwiedź miejsca przesiąknięte magią przeklętych dusz, tropikalne plaże i tętniące życiem pirackie pipidówy. Każda wyspa to unikalna, ręcznie stworzona „piaskownica” pełna przygód.

Graj, jak lubisz:

Przed wyruszeniem w drogę zbierz drużynę składającą się z dowolnych członków załogi. Wykorzystuj ich unikalne zdolności, aby opracowywać nowe strategie przeciwko siłom Inkwizycji. Sprytnie infiltruj każdą wyspę – kryj się lub bezpośrednio atakuj wrogów i używaj ukształtowania terenu na swoją korzyść. Czuj się jak na placu zabaw i eksperymentuj! 

Manipuluj czasem i eksperymentuj:

Twój statek-widmo daje Ci do dyspozycji potężną magię manipulowania czasem. Zatrzymuj czas, aby przemyśleć swoje strategiczne wybory lub zakolejkuj wiele akcji postaci. W każdej chwili możesz cofnąć czas i wrócić do momentu, kiedy sprawy wymknęły się spod kontroli. Zmieniaj swoje strategie i taktyki, odkrywając nieszablonowe rozwiązania napotkanych przeciwności losu. Nie spiesz się – wybory należą do Ciebie!

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Mimimi Games
Tagi: Shadow Gambit | Shadow Tactics | Desperados III


Czytaj również

Komentarze


WekT
   
Ocena:
+1
A tak ładnie trafili od razu na premierę kozackiego one piece
02-09-2023 12:35
Radnon
   
Ocena:
0

Szkoda, ich produkcje bardzo dobrze rozwijały klasyczny koncept gier taktycznych w duchu pierwszego Comandosa.

02-09-2023 13:07
Erivan
   
Ocena:
+1

Grałem we wszystkie ich produkcje i świetnie się bawiłem. Ciekawe czy ktoś przejmie po nich pałeczkę i będzie tworzył gry commandosopodobne.

05-09-2023 07:39
Radnon
   
Ocena:
0

@Erivan

Trzeba uczciwie przyznać, że nie tylko oni tworzyli produkcje z tego gatunku - na rynku mamy choćby rosyjskie Partisans 1941 czy polskie War Monglers.

05-09-2023 08:41
Erivan
   
Ocena:
+1

@Radnon

Właśnie w te produkcje jeszcze nie grałem, bo jak już miałem chwilę czasu na granie to chciałem spróbować czegoś w innym klimacie i scenerii. Ale pewnie prędzej czy później je sobie kupie jak będzie jakaś przecenka na steamie.

05-09-2023 11:01

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.