» Wieści » Komputer do salonu pod egidą Valve

Komputer do salonu pod egidą Valve

08-01-2013 11:09 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus

Komputer do salonu pod egidą Valve
Nie jest to jeszcze najprawdopodobniej wyczekiwany przez wielu Steambox, ale propozycja na najbliższą przyszłość. Firma Xi3 przedstawi dziś publicznie na stoisku Valve na CES 2013 roboczą wersję komputera o rozmiarach grejpfruta.

Nowy produkt nie ma jeszcze oficjalnej nazwy a producent określa go kryptonimem "Piston" (ang. Tłok). Celem Xi3 jest stworzenie komputera uruchamiającymi gry w Full HD, który moglibyśmy wszędzie zabrać ze sobą i wykorzystującego nowy, wspierający kontrolery do gier, tryb pracy Steam – Big Picture.

Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących urządzenia, jednak ma on być podobny w budowie i możliwościach do przedstawionego na zdjęciach modelu X7A, który kosztuje około tysiąca dolarów. Modułowa budowa zapewniać ma możliwość wymiany m.in. procesora (prawdopodobnie produkcji AMD), pamięci czy dysku twardego.

Według redaktorów serwisu Polygon, pokazany na CES 2013 prototyp będzie wyposażony w wyjście HDMI, dwa porty mini display, cztery porty USB 2.0 (w tym jeden dla klawiatury), cztery porty USB 3.0, kartę sieciową, cztery porty eSATAp oraz standardowe cyfrowe i optyczne wyjścia audio.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: VG24/7
Tagi: Steam | Steambox | Valve


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.