» Wieści » Koch Media kupuje Flying Wild Hog

Koch Media kupuje Flying Wild Hog

19-11-2020 00:06 | Jan 'gower' Popieluch

Koch Media kupuje Flying Wild Hog

Koch Media, międzynarodowa firma wydająca gry wideo, poinformowała dzisiaj o przejęciu 100% udziałów w warszawskim studiu Flying Wild Hog, znanym przede wszystkim z serii Shadow Warrior. Transakcja opiewa na 137 mln dolarów.

Flying Wild Hog zostało założone w 2009 roku przez Michała Szustaka i innych deweloperów, związanych wcześniej z CD Projektem RED i People Can Fly. W kolejnych latach do warszawskiego zespołu dołączyły studia w Krakowie i Rzeszowie. Łącznie firma zatrudnia około 260 osób.

W zeszłym roku Flying Wild Hog zostało wykupione przez brytyjski fundusz inwestycyjny Supernova Capital. Teraz ich udziały wędrują do Koch Media, należącego do Embracer Group AB. 137 mln trafi dolarów trafi do Supernova Capital, natomiast dla kadry zarządzającej przygotowano program motywacyjny w postaci wartych 7 mln dolarów akcji grupy Embracer. Wypłata z tego programu jest warunkowana pozostaniem przez 5 lat w firmie i zrealizowaniem wyznaczonych celów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Michał Szustak, Prezes Flying Wild Hog, tak skomentował transakcję:

Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że Flying Wild Hog dołączy do Koch Media i rodziny Embracer. Koch Media to renomowany wydawca, który docenił naszą wizję tworzenia najbardziej ekscytujących, szybkich i najlepszych tytułów akcji dla graczy na całym świecie. To, co napędza Flying Wild Hog, to ambicja zaskoczenia fanów wyjątkowymi wrażeniami z gier dostarczonymi w najwyższej jakości. Łącząc siły z rozwijającą się dynamicznie Grupą Embracer oraz Koch Media, będziemy mogli nadal się rozwijać i skupiać na dostarczaniu jeszcze bardziej ambitnych gier. Zakochaliśmy się w wizji Embracera, aby zbudować sojusz różnorodnych i utalentowanych studiów, które zachowują niezależność oraz swobodę twórczą. To niesamowita szansa dla nas, dlatego jesteśmy zachwyceni tym partnerstwem i tym, co przyniesie przyszłość.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Supernova Capital
Tagi: Flying Wild Hog | Koch Media


Czytaj również

Graliśmy w Relictę
Księżycowe łamanie głowy
- pierwsze wrażenia
Outward
Kiedy dziedzictwo decyduje o przyszłości
- recenzja
Maneater
Będziemy potrzebowali większego rekina
- recenzja
Metro Exodus – Sam's Story
Gdzie Tom nie może, tam Sama pośle
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.