» Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Grand Theft Auto: San Andreas
8.56
Ocena użytkowników
Średnia z 9 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Grand Theft Auto: San Andreas
Seria wydawnicza: Premium Games
Producent: Rockstar Games
Wydawca: Take 2 Interactive
Dystrybutor polski: Cenega Poland
Data premiery (świat): 7 czerwca 2005
Data premiery (Polska): 10 czerwca 2005
Wymagania sprzętowe: Pentium 4 1.4 GHz, 384MB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza), 4.7 GB HDD
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.rockstargames.com/sanandreas
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 69,90 zł

Jeśli jesteś fanem gangsta rapu, interesowały Cię wojny gangów i zawsze chciałeś się poczuć jak prawdziwy "homeboy", to GTA: San Andreas jest dla ciebie pozycją idealną.

W grze wcielamy się w Carla Johnsona (w skrócie CJ'a), który po pięciu latach pobytu w Liberty City wraca do swojego rodzinnego Los Santos (miasto na wzór Los Angeles). Tam prosto z lotniska zostaje zgarnięty przez policję. Skorumpowani "stróże prawa" odbierają naszemu bohaterowi cały dobytek, wrabiają go w morderstwo, a następnie zostawiają samego na środku terytorium wrogiego gangu. Wtedy to po raz pierwszy przejmujemy kontrolę nad CJ'em.

Naszym zadaniem jest odbudowanie reputacji naszego gangu - Grove Street Families. Po 5 latach nieobecności CJ'a, swoje wpływy powiększyły gangi Ballas i Vagos - oczywiście kosztem GSF. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak opanować sytuacje i odzyskać utracone terytoria.

W ramach postępu fabuły, trafimy jeszcze do dwóch innych miast - San Fierro (San Francisco) oraz Las Ventura (Las Vegas). Oczywiście to nie wszystko, bo pomiędzy poszczególnymi miastami czekają nas tereny poza miastowe, takie jak wieś oraz pustynia. Nie ma co ukrywać - teren w grze będzie ogromny.

Rozgrywka skupiać się będzie na wykonywaniu misji dla naszych przyjaciół, lecz... nie tylko. W czasie gry natrafimy również na kilka osób, które zmuszą nas do wykonania misji szantażem. Jak nie trudno się domyśleć, z biegiem postępu gry będziemy mieli okazję zemścić się na tych postaciach.

W grze dostępna będzie również masa misji pobocznych oraz minigierek, których zadaniem jest umilić nam rozgrywkę. W kwestii misji pobocznych najciekawszą opcją są chyba wojny gangów. Polega to na tym, iż na terytorium wrogiego gangu prowokujemy jego członków do walki, a następnie odpieramy falę przeciwników. Przetrwanie wiązać się będzie z przejęciem terenu. Działa to oczywiście w dwie strony - rozwścieczony gang również będzie miał okazję spróbować przejąć nasze dzielnice.
W kwestii mini gierek natomiast, możemy m.in. zagrać w kosza, obstawiać wyścigi konne czy też pograć w kasynie.

Warto również wspomnieć o ścieżce dźwiękowej - mamy tutaj 11 stacji radiowych, na których odnaleźć możemy piosenki takich wykonawców jak Rod Stewart, 2Pac, Rage Against The Machine czy też Depeche Mode, dzięki czemu naprawdę jest w czym wybierać. Jeśli jednak nie odpowiada nam muzyka zawarta w grze, zawsze możemy zgrać nasze własne mp3.
Tagi: Grand Theft Auto: San Andreas

Filmy

» GTA: San Andreas - TRAILER #3
» GTA: San Andreas - TRAILER #2
» GTA: San Andreas TRAILER #1

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.