» Recenzje » Graliśmy w Battle Princess Madelyn

Graliśmy w Battle Princess Madelyn


wersja do druku

Pikselowa zabawa

Redakcja: Marcin 'Karriari' Martyniuk

Graliśmy w Battle Princess Madelyn
Studio Casual Bit Games szykuje dla graczy pikselartową grę utrzymaną w klimacie średniowiecznych rycerzy i dam. Jednak tym razem historia będzie nieco inna. Tytułowa bohaterka Madelyn nie należy do skromnych księżniczek, które w obliczu zagrożenia chowają się za swoją strażą.

Gdy potężny czarnoksiężnik porywa jej rodzinę, młoda dama postanawia uratować swoich krewnych. Droga nie będzie jednak łatwa, ponieważ Madelyn musi przedrzeć się przez chordy chodzących szkieletów, pożerające żywcem rośliny i kilku innych równie zaciekłych przeciwników. Nie zostanie jednak osamotniona w swoich zmaganiach - towarzyszyć jej będzie rycerz i duch zmarłego psa Fritzy’ego.

Miło i przyjemnie

Battle Princess Madelyn to gra z dwuwymiarową grafiką w pikselartowym stylu, przywołująca na myśl takie produkcje jak Ghouls ‘n Ghosts, czy Wonder Boy 3: The Dragon’s Trap. Krótkie i treściwe wprowadzenie fabularne od razu nastraja pozytywnie. Wcielamy się w Madelyn, której misją staje się odnalezienie i pokonanie oprawcy jej rodziny. Obecnie produkcja jest we wczesnej fazie, więc do ogrania udostępniono zaledwie trzy areny, w tym jedną z bossem. Niemniej, mimo że jest to dość krótki fragment, to z pewnością zachęca do wyczekiwania kolejnych etapów gry. Najnowsza gra studia Casual Bit Games to sympatyczna produkcja, która pozwala na chwilę niewymagającej zabawy.

Pierwszą bronią naszej bohaterki będzie włócznia. Na obecnym etapie gry nie ma możliwości walki z przeciwnikiem w bezpośrednim starciu, możemy jedynie rzucać wspomnianym orężem. Z kolei z umiejętności ruchowych Madelyn ma do dyspozycji bieg i podwójny skok. Chociaż zestaw obronny naszej bohaterki jest skromny,to z powodzeniem wystarczy na obecnym etapie gry. Przeciwnicy, mimo że ranią nas samym dotykiem, nie są zbyt wytrzymali, ale znajdzie się kilku twardzieli. W efekcie można się pokusić o pokonanie poziomów biegiem bez użycia broni, co nie oznacza, że uda nam się to bez utraty życia. Nieco więcej sprytu wymagać będzie od nas arena z bossem. Szkieletor jest kilkanaście razy większy od protagonistki, ale i on po kilku próbach staje się dziecinnie prosty do pokonania. Na obecną chwilę jego atak jest śmieszny, zwyczajnie nas zadeptuje. Ostatecznie pod względem trudności gra jest całkiem nieźle wyważona, z jednej strony w niektórych momentach od wrogów aż się roi, a z drugiej księżniczka równie sprawnie się z nimi rozprawia.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Piksel goni piksel

Najlepsze wrażenie robi z pewnością grafika, jest kolorowo, prosto i pikselowo. W efekcie mamy przed sobą niezły tytuł z urozmaiconymi lokacjami. Możemy powalczyć na cmentarzach, kryptach, w podziemnych komnatach. Nie zabrakło również drobniejszych szczegółów: pagórków, skarp, drabin, które świetnie urozmaicają każda mapę. Jeśli zaś chodzi o kolory z powodzeniem można rzecz, że jest dobrze. Soczyste i kontrastowe tworzą swoisty lekko przerażający klimat. Ciekawie na tę chwilę prezentuje się ścieżka dźwiękowa. Przed pierwszą rozgrywką mamy możliwość wyboru rodzaju muzyki: Orchestral oraz Arcade. Mi osobiście bardziej spodobała się wersja Orchestral.

Twórcy nie uniknęli jednak pierwszych błędów. O ile wygląd i mapy są w porządku, to odczuwa się bugi w mechanice walki. Madelyn czasami się zacina, zwłaszcza dość często na drugiej arenie, przez co sterowanie nią jest momentami irytujące.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Już od pierwszych chwil gra urzeka swoją prostotą. Poza pikselartową grafiką, przyciąga dwuwymiarowym ekranem i sprawną, niewymagająca rozgrywką. Mamy tutaj do czynienia z prostą i zadowalającą mechaniką, która z pewnością sprawdzi się w nudny wieczór. Miejmy nadzieję, że z dalszą produkcją gry twórcy poradzą sobie równie sprawnie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Galeria


Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Battle Princess Madelyn
Producent: Causal Bit Games
Wydawca: Causal Bit Games
Wymagania sprzętowe: Intel i5 Sandy Bridge; 8 GB RAM; NVIDIA/AMD z 2GB VRAM; DirectX 11; Windows 10 64-bit; 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Nośnik: dystrybucja cyfrowa
Strona WWW: www.causalbitgames.com/
Platformy: PC

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.