» Wieści » GTA IV najdroższą grą w historii

GTA IV najdroższą grą w historii

25-02-2010 12:36 | Michał 'Charger' Mularski

GTA IV najdroższą grą w historii
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje wyprodukowanie mega-hitu? Czy marzyliście czasami o tworzeniu gier komputerowych? Może nawet w przypływie ambicji i chęci próbowaliście swoich sił w podstawach programowania za pomocą amatorski aplikacji? Jeśli tak, to zapewne zdajecie sobie sprawę, że jest to naprawdę ciężka praca. Ciężka i niestety kosztowna. Jak informuje nas raport Digital Battle, najdroższą produkcją w historii jest GTA IV. Stworzenie przygód Niko kosztowały 100 milionów dolarów.

Kolejną pozycję na liście najdroższych gier zajmuje konsolowe Gran Turismo 5, z budżetem wynoszącym 80 mln dolarów. Trzecie miejsce należy do mało znanego u nas Shenmue - 70 mln. Pierwszą piątkę zamykają natomiast Too Human i Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, każdy z nich pochłonął blisko 60 mln.

Jak na tym tle wypadają Polacy? Nasze najdroższe produkcje to Wiedźmin i druga odsłona Call of Juarez. Nieoficjalnie mówi się, iż komputerowa adaptacja prozy Sapkowskiego kosztowała około 28-30 mln złotych. Na stworzenie Więzów Krwi potrzeba było 27 mln. Kwoty te wydają się mało znaczące przy budżetach czołówki, należy jednak pamiętać, że jak na nasze warunki są to olbrzymie pieniądze. Poza tym obydwa tytuły odniosły całkiem zadowalające wyniki sprzedaży, również na zachodzie. Możemy więc być z nich dumni i zachęcać rodzimych producentów do dalszej pracy.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: vg247
Tagi: Too Human | Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots | GTA 4 | Grand Turismo 5 | Call o Juarez


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Szydencer

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ciekawe, na co poszło 70 megabaksów za wyścigówkę. Pewnie na opłaty licencyjne, LOL!
25-02-2010 15:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.