» Wieści » [E3] Gwint jako samodzielna gra potwierdzony

[E3] Gwint jako samodzielna gra potwierdzony

|

[E3] Gwint jako samodzielna gra potwierdzony

Studio CD Projekt RED potwierdziło powstawanie projektu, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Znana z książek Andrzeja Sapkowskiego i szczegółowo zaprojektowana na potrzeby Wiedźmina 3 gra karciana Gwint trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Gra będzie działała w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Trwają zapisy do zamkniętej bety.

Tak o nowej wersji Gwinta piszą sami twórcy:

Gwint to dynamiczne, pełne intryg karciane starcia potężnych armii znanych ze świata Wiedźmina. W grze o zwycięstwie decyduje nie tylko szczęście, ale przede wszystkim umiejętności gracza: intuicja, improwizacja i taktyczne konstruowanie własnej talii. W czasie trzech rund, dowodzący stającymi naprzeciw siebie armiami mają do dyspozycji potężnych bohaterów, mistyczne zaklęcia i umiejętności, które mogą przechylić szalę zwycięstwa.

Więcej szczegółów podaje Marcin Iwiński, założyciel CD Projektu:

Setki maili, telefonów, postów na forach i ponad 40 różnych wersji gry stworzonych przez społeczność – nie było innego wyjścia, Gwint musiał powstać. Po premierze Dzikiego Gonu rozpoczęliśmy pracę nad Gwintem; pracowaliśmy w tajemnicy, czytaliśmy fora i patrzyliśmy czego gracze oczekują. Efektem jest karcianka, którą właśnie zapowiedzieliśmy – Gwint zdecydowanie inny niż ten, który znacie z Dzikiego Gonu, przede wszystkim dostosowany do gry w sieci, ale też niesamowicie dopracowany graficznie. We wrześniu odpalamy darmową betę. Jeśli graliście wcześniej w Gwint to chyba nie muszę Was przekonywać. Jeśli nie graliście, nie ma lepszego momentu, aby zacząć – powiedzcie nam co się Wam podoba, a co nie; dajcie nam znać co zmienić i co ulepszyć. Robimy tę grę dla Was, więc twórzmy ją wspólnie!

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Oficjalna strona projektu
Tagi: Gwint | Gwent: The Witcher Card Game | Gwint: Wiedźmińska gra karciana | Gwent | Wiedźmin 3: Dziki Gon | The Witcher | The Witcher 3: Wild Hunt | E3 2016


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.