» Wieści » Drogo więc piraćmy

Drogo więc piraćmy

|

Drogo więc piraćmy
Nikogo chyba nie zaskoczę stwierdzeniem, że jednym ze źródeł piractwa komputerowego są wysokie ceny gier. Sytuację tą pogarszają komunikaty o płatnych demach, wyższych cenach, droższym sprzęcie czy DLC, za które także trzeba zapłacić.

"Piracimy bo gry są za drogie!" to zdanie może zostać użyte jako główny wniosek z wypowiedzi współzałożyciela studia Revolution Software. Charles Cecil w wywiadzie dla serwisu MCV dodał również, że: "Osobiście uważam, że poziom piractwa, jaki jest obecnie, w naturalny sposób wynika z tego, że gry są zbyt drogie, a sposób w jaki są dystrybuowane nie jest idealny". Niestety wypowiedź tego bądź co bądź znaczącego człowieka w światku producentów gier PC nie zmieni znacząco sytuacji hakerów i zwykłych zjadaczy internetowego chleba. Gry będą drogie, piractwo będzie karane, a i tak większość będzie korzystać z nielegalnych źródeł.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Interia
Tagi: piractwo | wywiad


Czytaj również

Komentarze


Beamhit
   
Ocena:
0
"jak długo Ubi będzie hostować serwery do Assassins Creed'a 2? 5 lat, 10?"

Równie dobrze po tym czasie mogą wypuścić patcha dodającego streamowane elementy.
08-05-2010 20:06
autofocus
   
Ocena:
0
albo ktoś mądry i nie do końca uczciwy zrobi to wczesniej niż Ubi
08-05-2010 23:01
malarz1989
   
Ocena:
0
Piracić czy nie piracić? To już niemal jak odwieczny konflikt dobra ze złem :P Co do tego, że gry są źle dystrybuowane w to się zgodzę. Ostatnio kupiłem ME1 w platynowej kolekcji i się okazało, że żeby to odpalić muszę ściągnąć dwa patche. Generalnie żaden problem, ale irytująca sprawa, że płacąc te 60, czy 70 zł dostaję wybrakowany produkt. Gdybym nie miał na przykład internetu to bym się wkurzył niesłychanie, bo nie kojarzę, aby na pudełku było napisane, że gra wymaga dostępu do sieci. Przy czym nie uważam żeby to, że gra wymaga dostępu do sieci było nieuczciwe. To tak jakby narzekać, że WoW wymaga. Serwery padną i co wtedy? Jasne, WoW jest mmo, a setlersy raczej nie specjalnie, ale jeśli jest to jasno powiedziane że trzeba mieć neta, to trzeba, tyle. Co do tego, że gry są drogie, to się nie zgodzę. Jasne, mnie też nie na wszystkie stać. Zwłaszcza jeśli są z póki w dziale SUPER NOWOŚĆ. Płacić 120zł za grę, nawet jeśli by to była jedyna w danym miesiącu* to jest za dużo jak dla mnie. Ale dobre gry można kupić obecnie za niższe stawki, jak już napisał Beamhit, trzeba tylko chwilę odczekać. 50 zł za miesięczną dawkę rozrywki to nie powinno być dużo. Pamiętajcie, że budżety gier to obecnie nawet 100 mln dolarów (zdaje się że taki budżet miało GTA IV). Wszyscy chcą grać w coraz lepsze gry. Dłuższy czas rozgrywki, lepsza grafika, lepsza grywalność, więcej materiałów dodatkowych, lepsza muzyka, multiplayer, singleplayer, lepsza fizyka, wiecej broni, więcej postaci, i tak w nieskończoność. LUDZIE ! Żeby to powstało trzeba opłacać przez rok albo dwa armię pracowników. Ci ludzie chcą zarobić. A że gra to produkt ekskluzywny (rozrywka tego typu nie jest niezbędna do życia, więc grasz jak Cię stać - brutalne ale to samo tyczy się wielu rzeczy), więc chcą też żyć na adekwatnym poziomie. Co raz lepsze gry, wymagają co raz większych nakładów, więc muszą co raz więcej zarabiać. Tanie jak barszcz być nie mogą, bo na siebie nie zarobią. Ale dalej podkreślam, że okolice 50 zł za grę w miesiącu to nie jest dużo jeśli zarabiasz w okolicach średniej krajowej.
  • (JAKIE TO MA ZNACZENIE ILE GIER NA MIESIĄC W KWESTII ICH CENY: a no sprawa jest banalnie prosta. Jeśli zarabiasz te 2-3 tysiące miesięcznie i w miesiącu masz ochotę na jedną, góra dwie gry, to wydać te 40-100 zł to nie jest wielki wydatek. 100 zł na rozrywkę to nie jest dużo w perspektywie miesiąca. Jeśli jednak chcesz grać w 10, 30 gier miesięcznie, to nagle robi się to wydatek w okolicach 1200 zł, co przy zarobkach 2-3k jest faktycznie sporo. Rozjaśniłem?)
09-05-2010 19:44
~Fenrir

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
@Beamhit

Ale nikt ci tego nie gwarantuje. Może wydadzą, a może nie. Jeśli przy nowej grze, zawrą w umowie licencyjnej, że za x lat będzie patch usuwający zabezpieczenia, no to ok.
12-05-2010 16:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.