» Divinity: Dragon Commander

Divinity: Dragon Commander

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Divinity: Dragon Commander
7.5
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Divinity: Dragon Commander
Producent: Larian Studios
Wydawca: Larian Studios
Dystrybutor polski: cdp.pl
Data premiery (świat): 6 sierpnia 2013
Data premiery (Polska): 6 sierpnia 2013
Wymagania sprzętowe: OS Windows XP/Vista/7, Procesor dwurdzeniowy 2.6 GHZ, 4 GB RAM, karta grafiki 512 mb, 30 GB na dysku twardym
Strona WWW: www.divinitydragoncommander.com/
Platformy: PC

Larian Studios to twórcy marki Divinity. Jak dotychczas wszystkie gry z serii należały do gatunku cRPG jednak nadchodzące Divinity: Dragon Commander zmieni nieco dotychczasowe założenia tego cyklu. Tym razem otrzymamy coś na pograniczu gry turowej i strategii czasu rzeczywistego. W najnowszej odsłonie wcielimy się młodego rycerza posiadającego zdolność przemiany w smoka. Jego ojciec zostaje zabity, przez co sam musi zacząć zacząć walczyć o przetrwanie w świecie Rivellonu, który łączy w sobie elementy fantasy z nowoczesną technologią.

Rozgrywka dzieli się na trzy elementy. Pierwszym z nich jest pełnienie roli naczelnego dowódcy, który zarządza Imperium ze swojego zamku. Możemy tutaj doglądać królestwa, rozmawiać ze swoimi pomocnikami czy też podejmować rozmaite decyzje polityczne. Druga część to zarządzanie wojskiem z poziomu mapy strategicznej. Możemy tutaj dokładnie rozplanować naszą bitwę, rozmieścić wojsko lub zwyczajnie je wzmocnić. Mamy również tryb turowy – to tutaj przesuwamy siły zbrojne między prowincjami, decydując na przykład w którą stronę iść ma ofensywa. Trzecim elementem jest ekran bitwy. Z tego poziomu wydajemy rozkazy zarówno całej armii, jak i pojedynczym jednostkom. Wszystko to z poziomu powietrza, gdzie nasz bohater pod smoczą postacią obserwuje pole walki.

Twórcy nie zrezygnowali też z elementów RPG, z którym to gatunkiem utożsamia się seria. W miarę postępów możemy więc rozwijać postać według własnych upodobań. Warto wspomnieć również o tym, że w grze pojawi się tryb rozgrywki sieciowej, w której będą mogły wziąć udział maksymalnie cztery osoby.

Tagi: CDP.pl | Larian Studios | Dragon Commander | Divinity: Dragon Commander


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.