» Demigod

Demigod

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Demigod
8.50
7.43
Ocena użytkowników
Średnia z 7 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 3
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Demigod
Producent: Gas Powered Games
Wydawca: Stardock Systems Inc.
Dystrybutor polski: CD Projekt
Data premiery (świat): 14 kwietnia 2009
Data premiery (Polska): 15 maja 2009
Wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP SP3/Vista SP1
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.gaspowered.com/demigod/
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 119,90 zł

Demigod będzie połączeniem RTSa, cRPGa i hack'n'slasha. Produkcja ta ma być nastawiona na potyczki sieciowe, zatem fabuła nie jest zbyt lotna ani interesująca - wcielamy się w tytułowego pół-boga, który próbuje uświadomić wszystkim, że jest niepokonany. Nietrudno się domyśleć, że to na nas spocznie zadanie pokonania wszystkich, którzy odważą się stwierdzić, że są lepsi od nas.

Grę zaczniemy od wybrania stylu rozgrywki. Do wyboru mamy dwie opcje - Assassin oraz General.
Grając assassinem, skupiamy się na jednej postaci - kontrolę nad jednostkami sojuszniczymi przejmuje AI. Gra przemienia się wtedy w typowego hack'n'slasha. Postać porusza się tam, gdzie klikamy myszą i będzie walczyć z tym, kogo jej wskażemy. Oczywiście na tym podobieństwa się nie kończą - w nasze ręce oddane zostanie pełno skilli i umiejętności, które pomogą nam w walce. Za każdą zabitą jednostkę otrzymywać będziemy punkty doświadczenia, a gdy zdobędziemy wystarczającą ich ilość - przechodzimy na następny poziom. Zdobycie każdego levelu, wiąże się oczywiście z możliwością rozwinięcia swojej postaci. Tak mniej więcej prezentuje się gra za pomocą zabójcy.
Gdy gramy generałem, gra staje się typowym RTSem - przyjdzie nam zatem pokierować całą armią (którą najpierw musimy oczywiście stworzyć), a nie pojedynczą postacią. Dodatkowo, za zniszczone jednostki wroga otrzymujemy złoto, za które możemy rekrutować nowe jednostki. Jedyne podobieństwo obydwu klas to punkty doświadczenia - grając generałem również je otrzymujemy, tyle że inwestujemy je już w rozwój armii oraz ekonomii, a nie swojej postaci.

Skoro gra ma się opierać na rozgrywce sieciowej, to warto coś o niej wspomnieć. Przyjdzie nam zagrać na serwerach mieszczących do 10 graczy - żywych lub sterowanych przez komputer. Należy jeszcze tylko zadecydować, czy graczom przyjdzie się zmierzyć w deathmatchu, czy zostaną podzieleni na teamy. Potem nie pozostaje nic innego jak walczyć. Na podstawie wyników graczy w sieci tworzony będzie ranking, który pomoże fanom wyłonić jedynego prawdziwego pół-boga.

Gra korzystać będzie z nieco zmodyfikowanego silnika Supreme Commander.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Demigod | Gas Powered Games | CD Projekt

Filmy

» Trailer


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

rafael0908
    Demigod
Ocena:
0
Fajna gierka ale z czasem sie znudzi, ciągle to samo
30-12-2009 13:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.