» Darkwood

Darkwood

Dodał: Henryk Tur

Darkwood
9.00
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Darkwood
Producent: Acid Wizard Studio
Wydawca: Acid Wizard Studio
Data premiery (świat): 17 lipca 2017
Wymagania sprzętowe: Intel Core 2 Duo 2.8Ghz, 4 GB RAM, GeForce 8800GT / ATI Radeon HD 4850, Windows Vista/7/8/10, 6 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Nośnik: dystrybucja cyfrowa
Strona WWW: www.darkwoodgame.com/
Platformy: Windows
Sugerowana cena wydawcy: 13,99 EUR

Darkwood to survival horror polskiego studia Acid Wizard. Jak ostrzegają twórcy, gra nie prowadzi za rękę i wiele rzeczy należy odkrywać metodą prób i błędów.

Gracz nie wie, kim jest protagonista, ma jednak jego dziennik – niestety, niekompletny. Nie wiadomo także, dlaczego żyje w lesie, ani skąd wzięły się w nim istoty jak z koszmarnego snu – na przykład człowiek z głową wilka. Co gorsza, wraz z upływem czasu granice pomiędzy rzeczywistością a koszmarnymi fantazjami zacierają się. W grze postanowiono podejść do rozgrywki w nowatorski sposób – za dnia przemierza się generowany losowo las, poszukuje materiałów oraz broni, odnajduje sekrety i nowe lokacje, rozwiązuje zagadki. Noce należy przeczekać w kryjówkach, gdzie można się zabarykadować oraz zastawiać pułapki na to, co czeka w ciemnościach.

Na akcję patrzymy z lotu ptaka, a kierowana przez nas postać może biegać, unikać ataków oraz używać przedmiotów. Ekwipunek można także ulepszać w warsztacie. Podejmowane podczas rozgrywki wybory będą miały spory wpływ na Darkwood oraz jego mieszkańców, a także na historię, której doświadczymy. Oprawa wizualna Darkwood jest utrzymana wyłącznie w ponurych barwach, co wraz z posępną ścieżką dźwiękową ma duży wpływ na klimat całości.

 

Tagi: Acid Wizard Studio | Darkwood


Czytaj również

Darkwood
Mroczno, brudno, przerażająco
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.