» Wieści » DLC do BioShock 2 było od początku w podstawce

DLC do BioShock 2 było od początku w podstawce

15-03-2010 08:37 | Michał 'Charger' Mularski

DLC do BioShock 2 było od początku w podstawce
Spore poruszenie i niezadowolenie wśród posiadaczy BioShock 2, wywołał niedawno wydany DLC, zatytułowany Sinclair Solution. Okazało się bowiem, że pliki z rozszerzeniem od początku były zawarte na płycie podstawki. Za co więc 2K Games każe sobie płacić? Pięć dolarów to cena za kod odblokowujący dodatek.

Twórcy opublikowali wyjaśnienie tłumaczące, dlaczego zdecydowali się na takie rozwiązanie. Chodziło o integralność trybu multi. Gdy wszyscy posiadają pliki z DLC na dysku, mogą bez przeszkód razem grać, nawet gdy tylko połowa posiada do nich dostęp. System nie ma bowiem problemów z generowaniem nowych modeli czy efektów.

Graczy jednak takie tłumaczenie nie zadowala. Ich argumentacja: najlepiej byłoby, gdyby wszystko od razu zostało udostępnione, bez konieczności dopłacania. Obowiązkiem twórców jest przecież, włożenie wysiłku, by dostarczyć nam produkt jak najlepszy i jak najbogatszy. Tymczasem mamy do czynienia z chłodnym kombinowaniem. Najpierw płacimy słono za niepełną grę (nie tak dobrą jakby mogła być), a potem musimy dopłacać, by otrzymać pełnię tego, na co stać było autorów. Pozostaje spory niesmak, nieprawdaż?

Serwis Shacknews stanął w obronie 2K Games, sugerując, iż może DLC został stworzony dzięki specjalnemu budżetowi, który był niezwiązany z podstawową wersją. Pieniądze te muszą się więc zwrócić na własną rękę. Tłumaczenie to wydaje się jednak mało przekonywujące. Sinclair Solution to tak naprawdę parę nowych modeli, osiągnięć i efektów (3 tryb działania broni). Czy więc naprawdę mamy wierzyć, iż nie udało się tego podpiąć pod przeszło dwuletnie prace nad tytułem?

Na koniec pozostaje jeszcze pytanie, co z przyszłymi DLC, które zapowiedziano do BioShock 2? Czy one też już znajdują się na płycie? Jeśli tak, to po paru dodatkach może dojść do sytuacji, w której, by odblokować całą zawartość naszych DVD, będziemy musieli wydać drugie tyle, ile zostawiliśmy na początku w sklepie.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: 1UP
Tagi: Bioshock 2 | 2K Games


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~steelin

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Złodzieje i tyle. Płatne demówki wydają.
15-03-2010 13:51
Duke Kris
   
Ocena:
0
No cóż to bardzo popularna polityka firm w obecnych czasach i nic się nie poradzi dopóki ludzie to i tak kupują.
15-03-2010 13:54
~steelin

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No cóż, piracenie to bardzo popularna polityka graczy w obecnych czasach i nic się nie porawdzi, dopóki producenci gier będą lecieli z graczami w kulki. ;)
15-03-2010 18:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.