» Wieści » Cztery miliony Wiedźminów

Cztery miliony Wiedźminów

|

Cztery miliony Wiedźminów

Studio CD Projekt RED poinformowało, że w ciągu dwóch tygodni od premiery gra Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazła cztery miliony nabywców. Kosztów trzyletniej produkcji zwrócił się już w dniu premiery.

Adam Kiciński, prezes CD Projektu, powiedział:

Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję. Sprzedaż do użytkowników końcowych zwana sell through, jest bardzo ważna bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r. a więc pod koniec sierpnia.

Jak przypomina Marcin Kosman, redaktor naczelny Polygamii, Wiedźmina 2 w ciągu tygodnia od premiery (a więc tylko na PC) kupiło 400 tysięcy graczy. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona grupy kapitałowej CD Projekt
Tagi: Wiedźmin 3: Dziki Gon | Wiedźmin 3 | CD Projekt RED | The Witcher 3: Wild Hunt | The Witcher


Czytaj również

Komentarze


Vukodlak
   
Ocena:
0

Cztery miliony nabywców w świetle dnia, drugie tyle pod stołem za 5 złotych. Na Allegro szał robią pudełka z płytami, ale bez kodów aktywacyjnych. Jakoś daje się grać i nawet ściąga bez problemu aktualizacje. Czyli połowa dała 120 zł, a połowa ma to samo za 5 zeta.

09-06-2015 16:03
gower
   
Ocena:
0

CD Projekt zachęcił 4 miliony ludzi, żeby wydali pieniądze na ich grę. Niezbyt chcę się zajmować tymi, którzy tę grę ukradli – niezależnie, czy ściągając z torrentów, czy płacąc 5 złotych jakiemuś cwaniakowi.

10-06-2015 02:03
Cherokee
   
Ocena:
+1

Jakoś daje się grać i nawet ściąga bez problemu aktualizacje.

To świadoma polityka CDPR. Pozwalają bez problemu aktualizować pirackie wersje gry. Na Reddicie pojawiał się niedawno screenshot takiego oto posta któregoś z developerów zamieszczonego na którymś z portali torrentowych. 

10-06-2015 08:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.