» Wieści » Creative Assembly tworzy grę związaną z Olimpiadą

Creative Assembly tworzy grę związaną z Olimpiadą

20-05-2010 15:25 | Bartek 'Dante' Dudek

Creative Assembly tworzy grę związaną z Olimpiadą
Creative Assembly, studio znane przede wszystkim ze świetnej serii Total War, pracuje nad nowym tytułem. Nie jest to jednak kolejna odsłona historycznego połączenia strategii turowej i czasu rzeczywistego. Tym razem gra Brytyjczyków odnosić się będzie do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

Za produkcję odpowiada australijskie ramię CA, którego siedziba znajduję się w Brisbane. Na przygotowanie gry twórcy mają aż dwa lata, co w przypadku gier sportowych jest sporym czasem i możemy oczekiwać naprawdę dużo.

Zapytacie zapewne, dlaczego Creative Assembly? Za całą operacją stoi ich partner handlowy, czyli SEGA. Wydawca posiada prawa do wykorzystywania marki olimpijskiej, a dowodem tego mogą być gry traktujące o Pekinie 2008, czy tegorocznych zimowych igrzysk w Vancouver.

Ogłoszenie tych rewelacji wynikło z krążących ostatnio po sieci plotek, jakoby CA zajmowało się konsolową edycją Football Managera. Jednak Miles Jacobson, jeden z szefów Sports Interactive, zdementował całkowicie wszystkie pogłoski na temat ewentualnych prac.

Teraz wystarczy nam jedynie czekać na wielką premierę towarzyszącą igrzyskom w Londynie.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: VG247
Tagi: Creative Assembly


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.