» Wieści » Chiny nawołują przeciwko grom online

Chiny nawołują przeciwko grom online

01-01-2010 00:23 | Cubuk

Chiny nawołują przeciwko grom online
24 grudnia Centralna Telewizja Chińska CCTV oświadczyła, że gry online prowadzą do morderstw, narkomanii i… nieplanowanych ciąży wśród nastolatek.

Informacje te przedstawiono w programie pod tytułem „Wyznania Mordercy – pornografia i przemoc w grach online”. Tam ujawniono, że 80% przebywających w więzieniach dla nieletnich to młodzi recydywiści, którzy dopuszczali się morderstw i przemocy w celu zdobycia korzyści w grach online.

Jednak nie chodzi tu tylko o gry typu Quake, World of Warcraft, czy Counter-Strike. Oberwało się również… sieciowej grze tanecznej, przez którą rzekomo czternastolatka została zmuszona do seksu i zaszła w nieplanowaną ciążę. Dwukrotnie. Dodatkowo, w bardzo dużej mierze skupiono się na narkotykach – jak stwierdzili twórcy programu: substancje psychoaktywne często były wykorzystywane przez graczy, by byli oni w stanie dłużej nabijać levele po nocach.

Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy nie, warto zwrócić uwagę na ten problem. Jedynie Chiny alarmowały o tak destrukcyjnym wpływie gier online, toteż nie wiadomo, czy mamy do czynienia z całkowicie naukową konkluzją, czy po prostu z chińską propagandą.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: CD-Action
Tagi: World of Warcraft | Quake | Counter-Strike | chiny


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Dante
   
Ocena:
0
Ta, niedługo powiedzą, że Wii Fit to japoński wynalazek, który ma zniszczyć sprawność fizyczną chińskiego społeczeństwa. ;D
01-01-2010 17:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.