» Wieści » Cevat Yerli: "Nie będzie darmowych dem"

Cevat Yerli: "Nie będzie darmowych dem"

|

Cevat Yerli:
Po pogłoskach - mających swoje źródło w studiu EA - mówiących o wprowadzeniu płatnych dem na rynek, podobną sugestią posłużył się współzałożyciel studia Crytec - Cevat Yerli. Yerli sytuację rynku gier komputerowych opisuje jako wyjątkowo luksusową. Uważa, że darmowe dema są zbędną wygodą, która zanadto przywiązała graczy do darmowego testowania produktu.

Przypomnijmy sobie zdanie Electronics Arts, które sądzi, iż testowanie produktu miałoby kosztować 10-15$. Zapewne zachodzimy wszyscy w głowę, do jakiej sytuacji może to doprowadzić. Pewnym jest, że podobne zabiegi mają na celu zwiększenie przychodów koncernów produkujących gry komputerowe. Koszt pojedynczej "paczki" wzrósł by tym samym o średnio 20%.

Konkretyzując: darmowe demo Crysisa2 stoi pod znakiem zapytania, co więcej - "Myślę, że w przyszłości coraz więcej gier nie będzie miało dem, głównie dlatego, że staje się to coraz kosztowniejsze" - dodaje Yerli.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: SG
Tagi: ciekawostka | Crysis 2 | Demo | Yerli | EA | Crytec


Czytaj również

Komentarze


autofocus
   
Ocena:
0
co do tych odszkodowan to jestes tego pewien? bo ja nie do konca
18-04-2010 21:22
~pierdzacy

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
w dupach im sie przewraca, takie activision ktore zarobilo na CoD:MW2 wiecej niz jakikolwiek film ktory pojawil sie w tym okresie tez cos przebakiwali o tym ze ceny gier sa za niskie, potrzebuja bitch slapa od klientow w postaci zmniejszenia zysku by wiedzieli gdzie jest ich miejsce
19-04-2010 13:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.