» Wieści » Cenzura Wiedźmina 2 w Australii

Cenzura Wiedźmina 2 w Australii

|

Cenzura Wiedźmina 2 w Australii
Do niedawna byliśmy przekonani, że Wiedźmin 2 ukaże się na całym świecie w identycznej wersji. Tymczasem Australijczycy zbuntowali się i wprowadzili cenzurę w jednym z pobocznych zadań.

Bez tej zmiany gra nie otrzymałaby klasyfikacji wiekowej MA15+ – najwyższej w Australii w przypadku gier – przez co jej sprzedaż zostałaby zablokowana. Co w takim razie im przeszkadzało?

Poszło o seks. Po wykonaniu jednej z misji, Geralt mógł wybrać seks jako nagrodę. Australian Classification Board uznało, że propagowanie takich rozwiązań nie nadaje się do kategorii wiekowej MA15+. Zablokowano więc graczom możliwość wyboru i automatycznie zostanie wybrana inna nagroda.

Namco Bandai, przedstawiciel australijskiego dystrybutora Wiedźmina 2, zapewnia, że to jedyna zmiana i ma marginalne znaczenie – zadanie nadal znajduje się w grze, ale zostało nieco inaczej przedstawione.

W pozostałych krajach obyło się bez problemów i wszyscy będą mogli cieszyć się oryginalną, niecenzurowaną wersją.

A premiera coraz bliżej, do siedemnastego maja zostało już tylko trzynaście dni.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: VG247
Tagi: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


Czytaj również

Komentarze


zatapatique
   
Ocena:
0
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie seks na ekranie też wyraźnie oddziela się od realiów codziennego życia. Zagrożenie, że dziecko będzie się bawić w bukkake, bo widziało takie coś na kompie jest raczej niewielkie. Dla tego nie rozumiem twojego argumentu, że przemoc jest bardziej nieszkodliwa (bo "fantastyczna") niż seks.
05-05-2011 10:28
gower
   
Ocena:
0
Toż mówię, że nie chodzi mi o pokazywanie seksu, bo tego naprawdę jest w Wiedzminie 2 bardzo dużo i Australia nie protestowała. Mowa jest o konkretnym podejściu do sfery seksualnej, które uznane zostało za demoralizujące dla nastoletniego odbiorcy.
05-05-2011 10:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.