» Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare

Dodał: Jan 'gower' Popieluch

Call of Duty: Advanced Warfare
7.5
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Call of Duty: Advanced Warfare
Producent: Sledgehammer Games
Wydawca: Activision Blizzard
Dystrybutor polski: Licomp Empik Multimedia
Data premiery (świat): 4 listopada 2014
Data premiery (Polska): 4 listopada 2014
Wymagania sprzętowe: Intel Core i5 3.30 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB (GeForce GTX 760 lub lepsza), 55 GB wolnego miejsca na dysku, Windows 7/8/8.1 64-bit
Strona WWW: www.callofduty.com/advancedwarfare
Platformy: PC, PS3, PS4, X360, XOne
Sugerowana cena wydawcy: 149,90 zł.

Gra Call of Duty: Advanced Warfare przenosi graczy na pole walki rodem z przyszłości, gdzie technologia i taktyka uległy zmianie, by dostosować się do wojny nowej ery. Porywająca gra aktorska Kevina Spacey, wcielającego się w postać Jonathana Ironsa – najpotężniejszej osoby na świecie – pozwoli graczom zapoznać się z jego wizją wojny przyszłości.

Akcja gry toczy się w 2054 roku. To właśnie wtedy jedna z globalnych korporacji wojskowych – Atlas – próbuje objąć władzę nad światem. Dzięki zaawansowanym technologiom gracz wciela się w żołnierza nowej ery i walczy w obronie ludzkości. Korzystając z dodatkowych możliwości, jakie zapewnia egzoszkielet i najnowocześniejsze wyposażenie, gracz wraz ze swoim oddziałem wyspecjalizowanych żołnierzy prowadzi „wojnę przyszłości” z wszechpotężnym wrogiem.

Multiplayer

Tryb multiplayer w Call of Duty: Advanced Warfare nabiera nowych wymiarów. System poruszania się uległ znaczącej zmianie dzięki wprowadzeniu technologii egzoszkieletu. Nowy system nagród oznacza większe możliwości personalizacji i dostosowywania różnych elementów trybu multiplayer w Call of Duty. Zmodyfikowany sposób poruszania się, umiejętności, uzbrojenie i wyposażenie przyszłości towrzą dynamiczne środowisko, całkowicie zmieniające charakter rozgrywek w trybie multiplayer.

Egzoszkielet

Każdy żołnierz jest wyposażony w egzoszkielet, który zapewnia niespotykaną dotąd swobodę taktyczną. Dzięki wzmocnionemu skokowi gracze mogą poruszać się w pionie, docierając szybko do wysoko położonych miejsc i przemieszczając się po mapie w zupełnie nowy sposób. Ponadto, gracze mogą używać wzmocnionego przyspieszenia, wykonując uniki w powietrzu, a także ze wzmocnionego uderzenia, które pozwala na atak na wrogów znajdujących się poniżej. W systemie walki wręcz uwzględniono dodatkową siłę, zapewnianą przez egzoszkielet. Dzięki tym wszystkim możliwościom walka w Call of Duty nabrała tempa i jest bardziej zróżnicowana.

Zrzuty zaopatrzenia

W trakcie rozgrywek w trybie multiplayer gracze zdobywają zrzuty, stanowiące część systemu nagród. Zrzuty zawierają różne przedmioty – zmodyfikowaną broń, wyposażenie czy stroje. Nagrody są podzielone na trzy rodzaje jakości: zwykłe, zaawansowane i elitarne. Dzięki wyposażeniu każdy żołnierz może wyróżniać się wyglądem na polu bitwy. Uzbrojenie w zrzutach to niestandardowa broń o unikatowych cechach i wyglądzie.

Stwórz klasę

Tym razem tryb ten inspirowany jest ulubionym przez fanów systemem Wybierz 10 i zapewnia graczom jeszcze więcej możliwości dostosowywania wyposażenia w zależności od stylu gry. Jego rozszerzona wersja nie bez powodu nazwana została Wybierz 13. Poza możliwością wybrania uzbrojenia, atutów i dodatków gracze mogą również skorzystać z serii punktów. Wybierając mniejszą liczbę serii punktów, można zdecydować się na broń, atut lub dodatek lub wybrać dziką kartę, dodając czwartą serię ofiar. Wirtualna strzelnica pozwala na sprawdzenie wybranego wyposażenia nawet w przerwach między meczami, bez konieczności opuszczania lobby.

Nowe lobby multiplayer

Wszyscy żołnierze są teraz widoczni w lobby trybu multiplayer. Wirtualne lobby pozwala graczom nie tylko na prezentację niestandardowego wyposażenia, ale również daje możliwość wyboru i oceny uzbrojenia wrogów – począwszy od broni, przez atuty, skończywszy na wyposażeniu. W ten sposób można sprawdzić, jak wygląda stan ich przygotowania przed kolejnym meczem.

Serie punktów

Powracają serie punktów, które zostały przystosowane do technologii przyszłości. Wszystkie serie można dostosowywać, uwzględniając zwiększające się wymagania, zmieniać ich atrybuty lub moc. Gracze mogą nawet korzystać z niektórych serii w trybie kooperacji. Po ich zdobyciu i wykorzystaniu mogą dołączać się do nich członkowie drużyny, zwiększając w ten sposób obrażenia zadawane przeciwnikom.

Broń energetyczna

W oparciu o technologię przyszłości w grze pojawia się nowa klasa uzbrojenia – broń energetyczna. Ten rodzaj broni nie ma standardowej amunicji lecz korzysta ze źródeł zasilania. Dzięki temu gracze mogą atakować, nie obawiając się o brak amunicji, muszą jednak unikać przegrzania broni.

Egzo przetrwanie

Tryb kooperacji Egzo przetrwanie to nic innego, jak walka z hordami nadciągających wrogów. Do dyspozycji graczy oddano te same mapy co w trybie multiplayer. Tym razem, wraz z drużyną maksymalnie 4 graczy pojawi się przed graczami pozornie proste zadanie – przetrwaj! Podczas rozgrywki gracze zdobywają żetony, które później wymieniane są na ulepszone bronie, dodatki do broni czy też modyfikacje egzoszkieletu. 

Źródło: Opis dystrybutora

Tagi: Call of Duty: Advanced Warfare | Call of Duty | Sledgehammer Games


Czytaj również

Call of Duty: WWII
Powrót do źródeł
- recenzja
Call of Duty: Black Ops Cold War
To samo, ale jeszcze lepsze
- recenzja
Call of Duty: Black Ops 4
Zmiana paradygmatu
- recenzja
Graliśmy w Call of Duty: Black Ops 4
Trójka w wersji "Boots on the ground"
- pierwsze wrażenia
Call of Duty: Infinite Warfare
Obawy sprawdziły się w połowie
- recenzja
Call of Duty: Black Ops III
Najlepsze Call of Duty tej generacji
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.