» Wieści » CDProjekt tworzył DLC dla Wiedźmina?

CDProjekt tworzył DLC dla Wiedźmina?

14-04-2010 19:47 | Bartek 'Dante' Dudek

CDProjekt tworzył DLC dla Wiedźmina?
Według informacji podanych przez portal Unseen64.com, w 2007 roku ekipa CDProjekt RED planowała stworzenie dużego rozszerzenia dla pierwszej części Wiedźmina.

Produkcją nie zajmowało się studio RED. Prace powierzono kanadyjskiemu deweloperowi, roXidy, który miał na swoim koncie modyfikację do Neverwinter Nights, o tytule Wyvern Crown of Cormyr.

Prace nad The Witcher Outcast ruszyły na koniec 2007 roku, ale z niewiadomych powodów polska firma zdecydowała się zarzucić projekt pół roku później. Rozszerzenie na zachodzie miało zostać wydane jako DLC, jedynie w Polsce oraz Rosji gra miała pojawić się w normalnych pudełkach DVD.

Fabuła miała koncentrować się na młodocianych latach Geralta, kiedy nie mógł jeszcze piastować tytułu Wiedźmina. Akcja toczyłaby się na Wyspach Skellige, które rządzone były przez władcę o imieniu Harald. Z rozwoju sytuacji mieliśmy się dowiedzieć, że możnowładca poszedł kiedyś na układ z gnomem Shiltzenem, który - w zamian za rozprawienie się z potworem nawiedzającym ciężarną żonę władcy - zażądał pierworodnego dziecka Haralda. Wszystko potoczyło się po dobrej myśli ponieważ kobieta urodziła bliźnięta - piękną Astrid oraz obrzydliwego syna, decyzja była oczywista.

Dodatkowo redakcja na swoich łamach umieściła koncepty mające świadczyć o prowadzonych pracach.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Unseen64.com
Tagi: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów | Wiedźmin


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Wiedźmin

Użytkownik niezarejestrowany

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.