» Wieści » CD Projekt wchodzi na rynek e-booków

CD Projekt wchodzi na rynek e-booków

|

CD Projekt wchodzi na rynek e-booków
Na dzisiejszej konferencji CD Projektu poinformowano, że sklep cdp.pl, zajmujący się do tej pory cyfrową dystrybucją gier, poszerza asortyment. Od teraz będzie można kupować tam również e-booki, komiksy oraz prasę. Michał Gembicki, dyrektor zarządzający spółki, powiedział, że klienci CDP nie czytają raczej 50 twarzy Greya i sklep będzie się koncentrował na fantastyce.

Najważniejsze pozycje literackie w asortymencie to seria Gamedec Marcina Przybyłka, Chłopcy Jakuba Ćwieka oraz Saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, której kolejne tomy będą się ukazywały co miesiąc. To pierwszy raz, gdy przygody Geralta wychodzą w wersji cyfrowej.

Drugim typem nowej zawartości są podręczniki do gier fabularnych. W tej chwili kupić można Neuroshimę i dodatki do niej, Afterbomb oraz Głębię przestrzeni. W ofercie cdp.pl znajdą się także komiksy. Teraz są to dzieła Tadeusza Baranowskiego, Michała Śledzińskiego oraz seria Jeż Jerzy Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego. Kupić można także książki poświęcone piłce nożnej, a w przyszłości pojawi się prasa. W tym Nowa Fantastyka.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: cdp.pl
Tagi: CDP.pl | e-book


Czytaj również

Komentarze


Xolotl
   
Ocena:
+1
koszt pdfów do Neuro to porażka, oj portal, portal, wydawnictwo jedyne w swoim rodzaju:)
08-03-2013 16:15
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Wlodi - mi chodzi o samą różnicę w kosztach produkcji i przechowywania nośnika, a nie o wkład merytoryczny/informację.
08-03-2013 16:18
Wlodi
   
Ocena:
0
@Zig

Koszt przechowania jest znikomy. Dlatego liczy się właściwie tylko koszt druku. Tym samym koszt pdfu do Neuro powinien oscylować - koszt drukowanej wersji +- 50 PLN / czyli koszt ebooka -10/12 PLN. Więc 40 dyszki, to akurat tyle ile chcą.

Rzućmy też okiem na koszt pdfów różnych systemów na rynku zachodnim. Podobnie wygląda sytuacja. Tylko self-published rzeczy są dużo tańsze.
08-03-2013 16:59
KFC
   
Ocena:
+3
Tylko Wlodi spójrz na jedną rzecz - te wszystkie koszta o których piszesz Portal poniósł już X lat temu przy premierze gry drukowanej. Więc Zig ma rację że coś tu brzydko pachnie ;0
08-03-2013 17:30
Wlodi
   
Ocena:
0
Dlatego w pewnej notce chciałem dodać informację, że poczekałbym jakiś miesiąc i zobaczył, czy nagle cena się nie zmieni. Zawsze może to być działanie na zasadzie - najpierw cena X, a jak opuścimy to wszyscy zaczną kupować myśląc "promocja". :)
08-03-2013 17:46
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+2
Widze tu zderzenie dwóch sposobów myślenia. Jeden mówi że pdf-y to firmy dodatkowa kasa, która inaczej by sie nie pojawiła. Drugi reprezentowany przez firmy mówi wyciśnijmy ile sie tylko da..tfu...tfu chciałem napisać potraktujmy pdf de facto jak książkę.
Jedna strona, drugiej nie przekona, zadecyduje głosowanie portfelem.
08-03-2013 17:51
KFC
   
Ocena:
+3
Niestety Portal prezentuje ten drugi typ ewidentnie sami się do tego przyznali na FB.
"przykro nam że 25 zł za wiele tygodni pracy nad dodatkiem (autorów, ilustratorów, składacza...) się nie opłaca".

Nad innymi grami najwyraźniej się nie pracuje, same spadają z nieba autorom na tacy.
Jacy oni biedni w tym Portalu, bo muszą pracować... niebywałe.


08-03-2013 18:07
Xolotl
   
Ocena:
+1
@KFC
Wręcz przeciwnie, za ciepło w tyłek pewnie mają, bo jak by im zależalo na kasie, to by udostępnili ten swój arcy-uber system za ludzką kasę. I rozumem też się nie wykazali, bo pdfa z neuro spiracić z neta to dla chcącego błachostka. Ale z drugiej strony, czy rynek już się nie nasycił tym systemem? Płatki śniadaniowe "Neuroshima", już w biedronce!
08-03-2013 19:56
dzemeuksis
   
Ocena:
+4
W sumie nie ma co gdybać zadecyduje rynek. Ale tak po prawdzie, to dla kogo jest ta cena?

Czy ktoś, kto ma papierowy podręcznik wyda 40 zł na pdfa? Raczej nie, bo po co. A czy ktoś, kto nie ma papierowego podręcznika wyda 40 zł na pdfa? Pewnie też nie, bo lepiej już dołożyć te parę złotych i mieć papier - znacznie praktyczniejszy na sesji. Po prostu nie widzę argumentów do kogo to ma trafić.

Chociaż nawet te ceny dały by się obronić, gdyby oferowali równocześnie jakieś ciekawe zestawy, np. podstawka + wszystkie dodatki za 99 PLN. Czy coś w tym rodzaju.

Ale, jak mówiłem, to tylko gdybologia - mogę się bardzo mylić i obym się mylił, bo źle Portalowi nie życzę (jak każdemu innemu wydawcy z resztą). Obym tylko nie usłyszał potem standardowego wytrych-tłumaczenia złych decyzji marketingowych, bo wtedy się wrukwię.

Inna sprawa, że duży wpływ na cenę ma zapewne marża CDP, ale tego się nie dowiemy, bo zapewne podpisano tam złowrogie lojalki do siódmego pokolenia naprzód.
08-03-2013 20:12
Kratistos
   
Ocena:
0
Też uważam że Portal zaczął bez jakiegoś "kopa" który mógłby rozruszać czytelnictwo pdf.

Z drugiej jednak strony rozumiem też "filozofie" która przekonała mnie do zakupu: interesują mnie dodatki- przeczytam, ewentualnie zaczerpnę inspirację do swoich scenariuszy. Nie muszę mieć tego na półce (choć wiem że dla wielu jest to fetysz) a jedynie zawartość najlepiej chwile po tym jak wpadnę na pomysł że zrobił bym scenariusz zawierający taki czy inny motyw.
Wtedy cena 25 zł nie jest duża. To mniej niż bilet do kina. I w tej kategorii "rozrywek" bym to widział.

Pod inną kategorie podchodzą podręczniki główne: tutaj bym był bardziej surowy.

Mam nadzieje na sukces obecnej oferty- Trzewiczek od niej uzależniał wydanie w pdf. materiału którego w innej formie na 95% nie zobaczymy: Portali i Monastyru.
12-03-2013 16:03
54591

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Imo to jedynie Portal odstaje cenowo od reszty.
AM - cena ok.
GP - cena ok.
Neuroshima - za co te 40zł? Dodatkowo, czemu niektóre dodatki kosztują tyle, co ich papierowe wersje?

Może zrobią promocję po jakimś czasie, jak niektórzy mówili, ale czy to coś zmieni? Jak ktoś wspomniał - pdf do Neuroshimy z neta to kwestia kilku minut.

Ciekawe, czy inni wydawcy się dołożą do oferty. Może ci od Charakternika?;)
20-03-2013 12:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.