» Wieści » Blizzard: DRM to "przegrana walka"

Blizzard: DRM to "przegrana walka"

01-01-1970 01:00 | Michał 'Charger' Mularski

Blizzard: DRM to
DRM to skrót, który większości graczy kojarzy się niezwykle negatywnie. Niestety, ale część gigantów rynkowych takich jak Ubisoft czy Atari wiąże swoją przyszłość z wykorzystaniem wspomnianego zabezpieczenia. O tym, jak potrafi ono uprzykrzyć życie, przekonali się chociażby nabywcy Assassin's Creed 2. Niektórzy producenci nie poruszali jednak tego kontrowersyjnego tematu. Jednym z nich był Blizzard. Aż do tej pory.

"Jeśli mówimy o DRM i innych tego typu zabezpieczeniach, to zarządzanie nimi jest jak dla nas przegraną walką. Społeczność jest u nas zawsze bardzo duża, a przez to liczba ludzi, którzy chcą zwalczyć zabezpieczenie, czy to by korzystać z pirackiej wersji, czy po prostu ze zwykłej ciekawości i chęci łamania takich barier, jest dużo większa niż nasz zespół deweloperski." - skomentował współzałożyciel Blizzarda - Frank Pearce.

"Chcemy by nasza ekipa koncertowała się na tworzeniu gier, a nie na walce z piractwem i tworzeniu nowych zabezpieczeń. Jeśli wykonamy naszą pracę dobrze, a Battle.net spełni swoje zadania, to ludzie sami będą chcieli z niego korzystać, nawet kiedy grają w trybie single, chociażby po to by, mieć dostęp do opcji społecznościowych." - dodaje Pearce.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: vg247
Tagi: Blizzard


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.