» Wieści » Baw i ucz się... z Unreal Tournament!

Baw i ucz się... z Unreal Tournament!

15-12-2009 21:11 | Cubuk

Baw i ucz się... z Unreal Tournament!
Profesor Rolf Nelson (specjalizujący się w percepcji widzialnej u ludzi) przeprowadził eksperyment sprawdzający, czy gry komputerowe mają wpływ na naukę, a jeśli tak – to jaki.

Wyniki badania okazały się zaskakujący, gdyż stwierdzono że… tak! Gry komputerowe mają wpływ na naukę i to według Nelsona – pozytywny!

Podczas badania Rolf Nelson podzielił uczestników na dwie grupy: jedną grającą w Unreal Tournament (dynamiczna sieciowa strzelanina) i drugą, grającą w Portal (skupiająca się na zagadkach logicznych).
Werdykt Nelsona brzmiał: "Osoby grające w Unreala były w stanie robić zadania szybciej, tracąc jednak na dokładności, zaś te grające w gry strategiczne wykonywały zadania dokładniej, ale wolniej." Jak sam dodaje, ma to wpływ nie tylko wśród uczniów, ale i dorosłych pracowników.

Chociaż sam projekt i jego wyniki zaskakują, to jednak nie można tego nazwać kamieniem milowym w dziedzinie psychologii, podobnie jak nie można liczyć na to, by dzieci w podstawówce grały w Tetrisa na lekcji geometrii.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: CD-Action
Tagi: Unreal Tournament 3 | Unreal | Portal


Czytaj również

Rączki Złączki
Podaj dłoń
- recenzja
NIET!
Niedźwiedź z wilkiem rozdają karty
- recenzja
Stronghold (druga edycja)
Wróg u bram
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

~mort

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
chyba zabrakło trzeciej grupy - niegrającej w nic...
16-12-2009 00:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.