» Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Tytuł: Assassin's Creed II
Producent: UbiSoft Montreal
Wydawca: UbiSoft
Dystrybutor polski: UbiSoft
Data premiery (świat): 4 marca 2010
Data premiery (Polska): 4 marca 2010
Wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki GeForce 8800 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.assassinscreed2.com
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 129,90 zł

Już od momentu premiery pierwszego Assassin's Creed w roku 2007 wielu graczy snuło domysły co do tego, czy pracę nad sequelem trwają. Kiedy panowie z Montrealskiego studia UbiSoftu potwierdzili te pogłoski, wszyscy odetchnęli z ulgą - nie trzeba się już niczego domyślać, Assassin's Creed 2 pojawi się na pewno.

Na temat fabuły nie wiadomo wiele. Wiemy jak na razie, że bohaterem gry będzie Ezio - członek jednej z arystokratycznych włoskich rodzin, których wiele było w okresie renesansu (akcja gry toczyć się ma w 1476 roku). Gra opowiadać będzie właśnie jego historię. Podczas gry przemierzać będziemy takie miasta jak Sycylia, Florencja czy Wenecja oraz wszelkiej maści wsie, bo w końcu coś między tymi miastami musi się znajdować. Warto również dodać, że będziemy mieli okazję spotkać w grze kilka postaci historycznych, takich jak np. Machiavelli.

Ważnym elementem Assassin's Creed była walka i to nie uległo zmianie. Jednakże w sequelu wrogowie mają być czujniejsi, sprytniejsi i bardziej zwrotni, a niektórzy potrafić będą wspinać się równie efektownie, co nasz bohater, dzięki czemu rozgrywka ma być trudniejsza. Żeby jednak była jakaś równowaga, gracz również otrzyma wachlarz nowych ruchów, dzięki czemu będzie miał więcej sposobów na wyeliminowanie ofiary.
Po każdej misji związanej z zabójstwem, rośnie nasz stopień poszukiwania przez władze, który zmniejszyć będziemy mogli za pomocą mini-misji. Na czym będą polegać? Na zrywaniu plakatów z naszą podobizną, przekupywaniu świadków naszych morderstw oraz tym podobnym działaniom, które pozwolą nam nie rzucać się w oczy. Całkiem ciekawe rozwiązanie.

Warto dodać jeszcze, że w grze nie będzie przerywników filmowych - zastąpione zostaną również mini-gierkami, które polegać będą na wciskaniu odpowiednich przycisków w odpowiednim momencie - będą to tzw. Quick Time Events.

Poszerzony zostanie również wachlarz uzbrojenia - różnorodne miecze, topory, broń dystansowa etc. Każda z broni mieć będzie również atak dodatkowy - silniejszy, lecz bardziej czasochłonny i narażający naszą postać na ataki wrogów.

Wspomnieć należy również o tym, że w świecie gry niekiedy przyjdzie nam znaleźć poukrywane flagi czy też statuetki. Znalezienie ich wiązać się będzie z otrzymaniem bonusa. Trochę pachnie to GTA. :)

Premiera gry w okresie świątecznym tego roku, prawdopodobnie w grudniu. Twórcy dodają również, że gra ma być przystępna zarówno dla weteranów Assassin's Creed, jak i dla tych co do grę z pod tego szyldu sięgną po raz pierwszy. Czekamy.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Ubisoft | Assassin's Creed II | Assassin's Creed

Filmy

» Teaser
» Drugi teaser
» Game Peek
» Gameplay video
» Venice Trailer
» Poznaj mordercę - pamiętnik producenta
» C-Con 2009
» Interviev/Footage From GamesCom 2009
» przedpriemerowy trailer
» 20-0minutowy trailer, część 1.
» 20-minutowy gameplay, część 2.
» 20-minutowy gameplay, część 3.
» D-Diary
» Walkthrough from GamesCon 2009
» Kolejny nowy gameplay
» Part of the storyline...
» Cinematic Debut Trailer
» AC 2 Lineage


Czytaj również

Assassin's Creed II
Kultura, sztuka... i krew zdrajców
- recenzja
Assassin's Creed Odyssey
W poszukiwaniu tożsamości
- recenzja
Assassin's Creed Origins – Tryb Wycieczki
Turysta w upale
- recenzja
Assassin's Creed Origins
W obronie Egiptu
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.