» Arcania: Gothic 4

Arcania: Gothic 4

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Arcania: Gothic 4
5
Ocena użytkowników
Średnia z 15 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Arcania: Gothic 4
Producent: Spellbound
Wydawca: JoWood
Dystrybutor polski: CD Projekt
Data premiery (świat): 12 października 2010
Data premiery (Polska): 15 października 2010
Wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 10 GB HDD, Windows XP/Vista
Nośnik: 1 DVD
Strona WWW: www.arcania-game.com
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 139,99 zł

Arcania: A Gothic Tale to tak na prawdę prawowity następca gier z serii Gothic. Zmianie nie ulega zresztą tylko nazwa, ponieważ projektem nie zajmuje się twórca poprzedniczek - Piranha Bytes, a studio Spellbound, odpowiedzialne m.in. za serię Desperados.

Bohaterem gry jest ponownie Bezimienny, lecz nie ten sam, który występował w poprzednich odsłonach serii. Ten ma być bardziej mroczny i będzie raczej antybohaterem. Przynajmniej na początku - jaki będzie potem, zależeć będzie prawdopodobnie od gracza.

Jeśli chodzi o mechanikę prowadzenia scenariusza, ma to być raczej powrót do korzeni serii Gothic. Oznacza to, że fabuła podzielona zostanie na rozdziały. Ponadto do raz odwiedzonego miejsca powracać będziemy mogli już do samego końca gry.

Największą nowością serii jest znaczące usprawnienie systemu walki. Gracz otrzyma możliwość automatycznego namierzania; dodatkowo wprowadzono system kombosów znany z gry Wiedźmin, tj. kombinacje ciosów uruchamiamy poprzez wciśnięcie klawisza w odpowiednim momencie. Dla tych natomiast, którzy zamiast walki wręcz wolą rzucać czary, dostępne będą trzy szkoły magii - ognia, wody i chaosu.

Gra zawierać ma wiele ułatwień dla tych, którzy z serią będą mieli do czynienia pierwszy raz. Najważniejszym uproszczeniem jest chyba bardziej intuicyjne sterowanie, prostszy interfejs również będzie pomocny. Nie oznacza to jednak, że obeznani z serią gracze nie będą mieli w grze czego szukać.

Premiera gry nie jest jeszcze znana. Na razie ustalono, że ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Arcania: A Gothic Tale | Spellbound | Jowood | Arcania

Filmy

» Trailer


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.