» Another World: 15th Anniversary Edition

Another World: 15th Anniversary Edition

Dodał: Ryszard 'ZiGi' Masian

Another World: 15th Anniversary Edition
8.38
Ocena użytkowników
Średnia z 4 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 6
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Another World: 15th Anniversary Edition
Producent: Delphine Software
Wydawca: Lexicon Entertainment
Dystrybutor polski: IQP
Data premiery (świat): 14 kwietnia 2006
Data premiery (Polska): 9 lutego 2007
Wymagania sprzętowe: Procesor Pentium II 200 MHz lub odpowiednik, pamięć RAM 256 MB, karta graficzna 32 MB kompatybilna z DirectX, Windows 98se/Me/2000/XP
Nośnik: 1 CD
Strona WWW: www.anotherworld.fr/anotherworld_uk
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 29,90 zł

Another World (w USA jako Out of This World, w Japonii jako Outer World) to gra przygodowo-platformowo-zręcznościowa (przypominająca survival horror w 2D, stworzona przez Delphine Software i wydana w 1991 roku. W tym czasie była grą przełomową i dzięki swojej unikatowej atmosferze oraz stylowi osiągnęła status gry kultowej. W 2006 roku została wydana wersja przeznaczona na Windows XP/ME/2000/98 z grafiką w wysokiej rozdzielczości oraz z poprawioną grafiką tła.

Minęło już 15 lat, od momentu kiedy Another World ujrzała światło dzienne. Był to przełom w grach komputerowych. Dzięki pełnemu wykorzystaniu grafiki wektorowej, twórcy gry, Eric Chahi, udało się stworzyć niepowtarzalny klimat oraz najsłynniejszą jak na owe czasy animację. Gra przeszła do historii jednak nie tylko ze względu za techniczne rozwiązania, ale również i za fantastyczną, niesamowicie wciągającą fabułę. Another World zebrała rewelacyjne recenzje na całym świecie otrzymała także bardzo dużo wyróżnień.

Gracz wciela się w rolę Lestera Knighta Chaykina – młodego fizyka, który został przeteleportowany do innego świata po tym jak piorun uderzył w akcelerator cząstek (przypominający cyklotron) w czasie przeprowadzania eksperymentu. Gracz przenosi się w pobliże wielkiej przeszłościowo-przyszłościowej metropolii i zmaga się z naturalnymi niebezpieczeństwami Innego Świata: dziką florą i fauną oraz rasą humanoidalnych obcych.
Tagi: Another World: 15th Anniversary Edition | Another World | Eric Chahi | Delphine Software

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.