Pamięć zwana imperium
» Alan Wake

Alan Wake

Dodał: Tomasz 'Landovsky' Mendyka

Alan Wake
8.00
7.08
Ocena użytkowników
Średnia z 6 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Alan Wake
Producent: Remedy Studios
Wydawca: Nordic Games Publishing
Dystrybutor polski: Cenega Poland
Data premiery (świat): 16 lutego 2012
Data premiery (Polska): 11 maja 2012
Nośnik: 2 DVD
Strona WWW: www.alanwake.com
Platformy: PC
Sugerowana cena wydawcy: 49,90 zł

Podobał Ci się serial Miasteczko Twin Peaks? Przeszedłeś Fahrenheit'a i szukasz gry-thrillera podobnej do tej produkcji? A może po prostu poszukujesz ciekawej gry? Cóż, Alan Wake może się okazać produkcją właśnie dla Ciebie.

Bohaterem gry będzie tytułowy Alan Wake. Po rozstaniu ze swoją narzeczoną - Alice - zaczął cierpieć na bezsenność. Ze swym problemem zgłosił się do lekarza, by ten wysłał go do kliniki, gdzie leczona jest bezsenność. Znajduje się ona w mieście Bright Falls i tam właśnie wybiera się nasz bohater - tam również będzie miała miejsce akcja gry. Podczas pobytu w miasteczku poznał kobietę, która nomen omen jest identyczna z byłą narzeczoną bohatera. Ta sytuacja powoli doprowadza Alan'a do obłąkania, przez co głównym przeciwnikiem staje się jego własna psychika. To właśnie z wytworami własnego umysłu przyjdzie nam najczęściej walczyć - pojawiają się one w formie wszelakiej maści upiorów, a niekiedy ... ludzi.

Rozgrywkę przyjdzie nam toczyć w perspektywie trzeciej osoby, a sam gameplay przypominać ma interaktywny film. Akcja będzie się toczyć w Bright Falls i to głównie w mieście oraz jego okolicach będziemy podróżować - zarówno pieszo jak i samochodem. Warto dodać, że przeciwnicy z otchłani umysłu Alan'a pojawiać się będą nocą i walczyć z nimi będziemy mogli za pomocą broni palnej czy też ... latarki (co ciekawe, to ona ma być najskuteczniejsza na potwory).

Grafika w grze ma być na najwyższym poziomie i dodawać klimatu. Atmosferę tworzyć ma także ścieżka dźwiękowa.

Co do daty premiery - tak naprawdę nie jest jeszcze do końca pewna, a twórcy nie są chętni do ujawniania jakichkolwiek informacji na ten temat. Prawdopodobnie jednak, Alan Wake pojawi się jeszcze w tym roku.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Alan Wake

Filmy

» Filmowy trailer
» E3 09: Wake Up Trailer
» Alan Wake gameplay
» Ewolucja gry 2005 - obecnie
» Waking Nightmare Trailer
» Alan Wake PC Trailer


Czytaj również

Alan Wake
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.