» Artykuły » Materiały promocyjne » Aion

Aion


wersja do druku

Aion

Materiał promocyjny

Gra free-2-play Aion porywa nas do fantastycznego świata zwanego Atreia. Trzy frakcje zapewniają sobie byt w tym wirtualnym świecie pełnym wymagających wyzwań. Obok Asmodians żyjących w północnej połowie Atreii, do wyboru jest również nadzwyczaj inteligenta rasa Balaur. Trzecią i ostatnią frakcją jest Elyos. Jej przedstawiciele zamieszkują południe. Gdy zdecydujemy się na jedną z nich, odkrywamy świat jako wojownik lub magik. Przed spontanicznym wyborem klasy powinniśmy wiedzieć, że każda z nich wykazuje się szczególnymi umiejętnościami.

Dopiero na 10 poziomie gry Aion mamy możliwość specjalizowania naszego śmiałka, by następnie toczyć walki jako gladiator lub templariusz. Sterowanie bohaterem jest łatwe, a doświadczeni gracze szybko we wszystkim się zorientują, ponieważ zasady, na których gra jest oparta, znane są z wielu innych MMORPG-ów. Innowacyjnych elementów po prostu brak. Po pierwszych zadaniach, kilku pogaduszkach i łatwych początkowych walkach jesteśmy przygotowani na pierwszą trzymającą w napięciu przygodę w grze online Aion.


Pierwsze koty za płoty – lekcja lotu czeka

Od dziesiątego poziomu gra Aion zaskakuje szczególnie miłą i nadzwyczajną niespodzianką. Po małym egzaminie, który zdamy z łatwością, otrzymamy właśnie skrzydła, dzięki którym należeć będziemy do tak zwanych Daeva, zupełnie niezależnych od początkowo wybranej frakcji. Wraz z naszymi świeżo wyrośniętymi skrzydłami wreszcie możemy odkryć świat fantasy Atreia z wysokości! Pierwsze loty są raczej krótkie i przygnębiające, ponieważ przymusowe lądowania prędzej czy później przygnębią też naszego bohatera. W trakcie gry free-2-play nasz bohater nauczy się kilku sztuczek, tak więc niebawem będziemy mogli się spodziewać dłuższych rund w powietrzu – dla urozmaicenia codziennych wydarzeń na ziemi.


Masa zwykłych zadań dla skrzydlatych śmiałków

Podczas odkrywania wszystkich zakątków świata Atreia napotykamy ciągle NPC-ów trzymających w pogotowiu świeże wymagające wyzwania. Nie obiecujmy sobie zbyt wielu questów w MMORPG-u, aby nasze oczekiwania nie zostały zawiedzione. Przede wszystkim jesteśmy na posyłki, czujemy się w sumie jak zwykły goniec. Biegniemy więc od jednego końca świata do drugiego i sprawiamy, żeby każdy NPC był zadowolony z naszych pedantycznie wykonanych usług. Nasi zleceniodawcy czekają na itemy, które musimy im możliwie szybko załatwić. Przy tym również jeden czy drugi potwór pożegna się z tym światem. Cóż, takie jest życie. Następnie my pocieszymy się z różnych nagród za nasze załatwione w pocie czoła zadania. Jednak też praca należy do naszych głównych zadań codziennych w grze free-2-play Aion. Między innymi poświęcamy czas sztuce rzemieślniczej lub szyciu. Pracując dzień w dzień ulepszamy nasze umiejętności – nic nowego. Na ogół gra Aion nie oferuje zbyt wielu innowacyjnych wyzwań dla graczy, możliwość latania jednak stanowi urozmaicenie, które na pewno się spodoba.

Plusy:
  • clou gry – skrzydlaci bohaterowie
  • świetne walki w powietrzu
  • wielkie regiony do odkrycia
  • łatwy start
  • solidna grafika

Minusy:
  • brak innowacyjnych questów
  • do 10 poziomu zbyt łatwa do przejścia

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę