» Wieści » Activision zamyka mapę obrażającą muzułmanów

Activision zamyka mapę obrażającą muzułmanów

08-10-2012 20:14 | Jan 'gower' Popieluch

Activision zamyka mapę obrażającą muzułmanów
Z powodu protestów islamskiej społeczności Activision zadecydowało o tymczasowym zamknięciu mapy Favela w Modern Warfare 2. Problemy zaczęły się, gdy jeden z graczy odnalazł na rzeczonej mapie pewne lustro, a na jego ramie zaobserwował napis będący cytatem z nauk Mahometa. Ponieważ jednak lustro to znajduje się nad sedesem w łazience, narusza prawa islamu.

W oficjalnym oświadczeniu Activision możemy przeczytać:
"Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym obrazem. Zapewniamy, że nie wiedzieliśmy o sprawie i nie mieliśmy zamiaru nikogo obrazić. Pracujemy tak szybko, jak to możliwe, nad tym, by usunąć ten obraz i inne podobne, które możemy znaleźć w bibliotekach gry.

Pilnie pracujemy nad uaktualnieniem, które usunie tę teksturę z Modern Warfare 3. Pracujemy także nad usunięciem jej z Modern Warfare 2 poprzez osobne uaktualnienie. Dopóki nie będzie ono gotowe, usunęliśmy mapę Favela z użycia w sieci.

Activision i nasze studia deweloperskie szanują różnice kulturowe i religijne. Jesteśmy wyczuleni na obawy zgłaszane przez lojalnych graczy i dziękujemy fanom za zwrócenie uwagi na problem"
.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: vg247
Tagi: Call of Duty: Modern Warfare 3 | Call of Duty: Modern Warfare 2


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Canavarro

Użytkownik niezarejestrowany
    Ślepa poprawność polityczna czyli tchórzowski strzał we własną stopę
Ocena:
+3
Teraz każdy boi się dżihadu "braci muzułmanów". Zgniły Zachód idzie islamowi na ustępstwa...Szkoda,że z taką gorliwością deweloperzy gier nie usuwają obrazoburczych motywów dla chrześcijan ze swoich gier. No widać, że wizja podciętego gardła przestraszyła kolesi z Activision i teraz wydają kupę siana na zmazanie paru literek, ktòre obrażają muzułmanów.Omen.
09-10-2012 03:59
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Petra się [mod – wulgaryzm] do Activision?
09-10-2012 19:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.