» Wieści » Activision Blizzard - znamy najświeższe wyniki finansowe

Activision Blizzard - znamy najświeższe wyniki finansowe

07-11-2010 10:02 | Krzysztof 'Valandil Falassion' Górski

Activision Blizzard - znamy najświeższe wyniki finansowe
Podczas gdy gracze z niecierpliwością oczekują na premierę najnowszego shootera Activition Blizzard, do publicznej wiadomości zostały podane wyniki finansowe spółki za ostatnie 3 miesiące.

Zakończony 30 września kwartał przyniósł łącznie 745 milionów dolarów zysku, a więc o 145 milionów więcej, niż zakładano. Wzrósł jednocześnie dochód netto w porównaniu trzecim kwartałem 2009 roku - z 15 do 51 milionów dolarów. Na wartości zyskały również akcje spółki, wyceniane obecnie o 0,04 dolara wyżej, niż zakładały wcześniejsze prognozy.

"Wyższe wyniki spowodowane są naszą wiodącą pozycją w rozrywce online, obejmującej Call of Duty, World of Warcraft i Starcraft 2: Wings of Liberty" - tymi słowami dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick, skomentował opublikowane dane.

Zaznaczył on również, że 348 milionów dolarów, czyli prawie połowa dochodów spółki, pochodzi z abonamentów i opłat online, co w obliczu najnowszych danych, mówiących o 12 milionach graczy w samym tylko World of Warcraft, nie powinno specjalnie dziwić. Spory udział w zyskach ma najnowszy Starcraft, który po wyjściu na rynek w lipcu sprzedał się w liczbie 3 milionów egzemplarzy, z czego 1,5 miliona w ciągu pierwszych 48 godzin od premiery.

Na koniec ciekawostka: szef Activision Publishing, Eric Hirshberg, potwierdził na zwołanej w celu omówienia wyników finansowych konferencji prasowej nadejście nowej gry akcji z widokiem w pierwszej osobie w drugiej połowie 2011 roku. Późniejszym oświadczeniem Activision doprecyzowało, że chodzi o grę z gatunku first person shooter - nie wiadomo jednak, czy wypowiedź dotyczy Modern Warfare 3.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Gamespot
Tagi: Activision | Blizzard | Activision Blizzard | Call of Duty | World of Warcraf | Starcraft 2


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.