» Wieści » Konkurs Dobro wraca #19

Konkurs Dobro wraca #19

24-02-2022 00:24 | Jan 'gower' Popieluch

Konkurs Dobro wraca #19

Pora na kolejną odsłonę konkursu, w którym każdy wspierający Fundację Poltergeist może zgarnąć atrakcyjną nagrodę. Tym razem rozdajemy 11 książek i planszówkę.

Dobro wraca to seria comiesięcznych konkursów stanowiących nasze podziękowanie dla czytelniczek i czytelników wspierających Fundację Poltergeist. W każdej odsłonie mogą wziąć udział użytkownicy, którzy w ostatnim miesiącu przekazali na cele statutowe Fundacji darowiznę w kwocie co najmniej 10 zł – w chwili rozpoczęcia tej edycji konkursu jest to 10 osób, ale można do nich dołączyć aż do końca konkursu.

Każda poprawna odpowiedź na pytanie konkursowe oznacza gwarantowaną nagrodę, natomiast uczestnicy, którzy zadeklarowali (lub zadeklarują) regularne wsparcie w wysokości co najmniej 20 zł, mają pierwszeństwo w wyborze tytułu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Więcej informacji i narzędzia do dokonania wpłaty można znaleźć w sekcji Wspieram Poltera.

Tym razem proponujemy pulę następujących 10 książek,:

Dodatkowo, uczestnicy, którzy zadeklarowali (lub zadeklarują) regularne wsparcie w wysokości co najmniej 20 zł, mogą zamiast pozycji z powyższej listy otrzymać jedną z wymienionych niżej planszówek oraz książek niedostępnych już w regularnej sprzedaży:

Oczywiście na liście preferencji nagród pozycje z obu sekcji mogą się znajdować w dowolnie wybranej kolejności.

Gdyby okazało się, że liczba wspierających zdecydowanie wzrosła i przekroczyła rozmiary powyższej listy, sięgniemy do magazynu, w którym czekają kolejne setki książek. Z pewnością dla nikogo nie zabraknie atrakcyjnej nagrody!

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do niedzieli 27 stycznia do 23:59 odpowiedzieć na poniższe pytanie i wskazać preferencje dotyczące nagród – każde prawidłowe zgłoszenie to gwarantowana książka lub planszówka.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Dobro wraca | Poltergeist


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Exar
   
Ocena:
+1
Cieszy wzrost liczby wspierających, z drugiej strony dziwi mnie dość mała ich (nas) liczba...
24-02-2022 09:34
Kaworu92
   
Ocena:
0

Exarze, troszkę wyliczeń ;-)

10 osób razy 10 zł (choć niektórzy pewnie dają więcej) razy 12 miesięcy = 1200 zł rocznie.  Nie znam kosztów utrzymania serwera, ale chyba kiedyś gower gdzieś pisał (?), że to coś około 1000 zł na rok? Więc pod względem przynajmniej serwerowni, Polter wychodzi na siebie ;-) Mam nadzieję... ;-)

24-02-2022 11:27
Exar
   
Ocena:
+1
No ale wiesz, jest jeszcze fundacja, którą też trzeba utrzymać. W wersji minimum pewnie jest to księgowa, parę stów na miesiąc, nie wiem czy ktoś musi być na etacie - a to już tysiące. A poza tym nie chodzi o hajs, tylko standardowo niskie zaangażowanie - ilu jest stałych użytkowników poltera? Jeśli założymy, że co dziesiąty wspiera, to daje tylko 100 osób...
24-02-2022 11:59
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

@Exar

Istotniejsze od "donejtów" są wpływy z reklam. Polter to znana marka i dobrze wypozycjonowana strona, więc na pewno nie jest to tylko jakaś "stówka". Fundacje mogą łapać na zwolnienie z CITu i uproszczoną księgowość, więc koszty prowadzenie księgowości niekoniecznie muszą być tak wysokie jak w przypadku zwykłej firmy. Zarząd fundacji nie musi być na etacie, ba nie musi pobierać wynagrodzenia. Jeśli nikt z redaktorów nie jest na uop czy zleceniu to odpada rozliczanie wynagrodzeń. Inna sprawa to czy nowy ład nie namieszał.

24-02-2022 17:58
gower
   
Ocena:
+4

Bardzo lubię czytać komentarze o tym, jak to "na pewno" wygląda sytuacja finansowa Poltera. Sprawozdanie finansowe i merytoryczne Fundacji Poltergeist za 2020 roku jest publicznie dostępne na naszych stronach, wystarczy przeczytać. Natomiast w 2021 roku zysk z reklam wyniósł łącznie 2407 zł, natomiast z darowizn – 1839 zł.

Księgowość Fundacji prowadzę sam, bo na księgową nas nie stać – tak jak mówi Exar, to byłoby kilkaset zł miesięcznie, bo nie, Fundacja nie może prowadzić uproszczonej księgowości, mamy obowiązek prowadzenia pełnych ksiąg handlowych.

Łączny stan naszych kont bankowych na koniec 2020 roku (to informacja publiczna) wynosił 6638,72 zł

25-02-2022 11:56
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Sprawdze ;) Warto żeby takie informacje pojawialy sie na stronie.
Fundacja co do zasady moze korzystać z uproszczonej księgowości. Czemu nie Polter?
25-02-2022 17:45
gower
   
Ocena:
0

@Aesthevizzt
Z uproszczonej księgowości mogą korzystać wyłącznie fundacje nieprowadzące działalności gospodarczej. A każda wyświetlona reklama, nawet jeśli nie dostajemy za nią pieniędzy (jak współpraca z Gandalfem), jest działalnością gospodarczą.

25-02-2022 21:20
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
W roznych ustawach sa różne definicje działalności gospodarczej, ale łączy jej nastawienie na osiagniecie zysku, czyli zupelnie inny cel niz w przypadku fundacji. Pytaliście czy nie da sie tego rozliczyć jako najem przestrzeni na stronie (czyli wykorzystanie składnika majatkowego) lub ew. odpłatna działalność pożytku publicznego. Oczywiście nie mam pojęcia jak sie to ma do współpracy z gandalfem, bo nie znam jej warunków.
26-02-2022 12:14
gower
   
Ocena:
0

@Aesthevizzt
Nie masz racji, po prostu. Ja naprawdę nie wypowiadam się na tematy, na których się nie znam. Każda działalność, która jest odpłatna i z której zyski przekraczają koszty, jest działalnością gospodarczą. Odpłatna działalność pożytku publicznego nie może przynosić przychodów wyższych niż koszty jej prowadzenia. Na przykład: organizujesz szkolenie, za które pobierasz opłaty. Pobrane opłaty nie mogą przekroczyć kosztu wynajmu sali, wynagrodzenia prelegenta itd. Każdy wynajem miejsca reklamowego jest działalnością gospodarczą.

Czym innym jest to, że żadna fundacja nie działa dla osiągnięcia zysku (czyli że cały zysk przeznacza na cele statutowe), a czym innym to, że fundacja ma prawo prowadzić działalność gospodarczą. I jeśli prowadzi, to ma mnóstwo dodatkowych obowiązków.

26-02-2022 16:02
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Nie czas sprzeczac sie o to kto na czym sie zna. Ufam ze zostaly wybrane optymalne rozwiazania i skonsultowano to z odpowiednimi specjalistami. Pozdrawiam.
26-02-2022 19:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.