» Wieści » Zbiórka na polską postapokalipsę

Zbiórka na polską postapokalipsę

|

Zbiórka na polską postapokalipsę

Na platformie PolakPotrafi trwa zbiórka środków na dokończenie produkcji krótkometrażowowego filmu postapokaliptycznego tworzonego przez studentów katowickiej filmówki. Ostatnia bajka o Ziemi jest objęta patronatem serwisu Poltergeist.

Reżyserką, scenarzystką i operatorką filmu jest Magdalena Seweryn, zaś drugim reżyserem – Igor Połaniewicz. Oboje studiują na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, nazywanym potocznie "katowicką filmówką". Zdjęcia są już zakończone, twórcom brakuje jednak środków na postprodukcję obrazu i dźwięku, przygotowanie kopii kinowej, zbudowanie strategii festiwalowej i promocję. Aby otrzymać finansowanie, do 20 marca muszą zebrać 10 tys. złotych. Ewentualne przekroczenie wyznaczonego progu pozwoli ponadto na opracowanie identyfikacji graficznej oraz wytłoczenie płyt DVD.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć produkcję, otrzymają nagrody – od podziękowań w mediach społecznościowych (5 zł), przez wymienienie w napisach końcowych (15 zł), podpisany scenariusz (25 zł), zaproszenie na premierę (50 zł), warsztaty montażu (300 zł), aż po zostanie wymienionym w czołówce filmu współproducentem (3500 zł).

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Ostatnia bajka o Ziemi opowiada historię ojca i dwójki dzieci mieszkających w podziemnym bunkrze. Powietrze na zewnątrz jest skażone w następstwie nieokreślonego kataklizmu, więc bohaterowie nigdzie nie ruszają się bez kombinezonów ochronnych. Są zresztą przekonani, że poza nimi nikt nie przetrwał katastrofy. Do czasu, aż kilkunastoletnia Lena zauważa coś, co może podważyć tę teorię.

W rolę ojca rodziny wcielił się Sławomir Grzymkowski – aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie. Natomiast rolę jego dzieci odgrywa prawdziwe rodzeństwo – dziewięcioletni Igor i trzynastoletnia Natalia Sztabińscy.

Zdjęcia do Ostatniej bajki o Ziemi realizowane były na terenie Puszczy Kampinoskiej oraz Muzeum Obrony Cywilnej mieszczącego się w schronie pod byłą siedzibą zakładowej straży pożarnej przy Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona projektu na platformie PolakPotrafi
Tagi: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego | Ostatnia bajka o Ziemi | Magdalena Seweryn | Igor Połaniewicz | Sławomir Grzymkowski | Igor Sztabiński | Natalia Sztabińska


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.