» Wieści » Zapowiedziano komiks na podstawie Rodu Atrydów

Zapowiedziano komiks na podstawie Rodu Atrydów

15-05-2020 16:39 | Sara 'Kaelssi' Chojnacka

Zapowiedziano komiks na podstawie Rodu Atrydów

Oficjalnie ogłoszono, że powstanie komiks na podstawie książki Diuna. Ród Atrydów autorstwa Briana Herberta i Kevina J.Andersona. Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Boom! Studios jeszcze w tym roku, przed premierą filmowej adaptacji Diuny Franka Herberta.

Diuna. Ród Atrydów jest książką z 1999 roku, będącą pierwszą współpracą Briana Herberta z Kevinem J. Andersonem przy tworzeniu opowieści w świecie Diuny. Komiks ma składać się z 12 zeszytów. Autorami scenariusza będą Brian Herbert oraz Kevin J. Anderson. Zapowiedź wydania komiksu ma związek z wyczekiwaną premierą filmu Diuna, ponieważ historia rozgrywa się 30 lat wcześniej i opowiada o przeszłości wielu postaci.

Opis książki

Ród Atrydów cofa się o cztery dekady i ukazuje główne jego postaci.

Tron Złotego Lwa okupuje starzejący się tyran Elrood IX, ale jego syn, Szaddam, nie może się już doczekać chwili, kiedy sam zacznie władać Cesarstwem.

Zakon Bene Gesserit rozwija swój tajemniczy program którego efektem mają być narodziny Boga-dziecka. Mało ważny pośród innych wielkich familii ród Atrydów podejmuje ryzykowne działania, kierując się zasadą honoru, a stawką jest zguba z ręki najzacieklejszych wrogów, Harkonnenów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: naekranie.pl
Tagi: Kevin J. Anderson | Brian Herbert | Diuna | Boom! Studios | Diuna: Ród Atrydów


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.