» Wieści » Wyniki Oscarów z Polterem 2021

Wyniki Oscarów z Polterem 2021

26-04-2021 22:39 | Jan 'gower' Popieluch

Wyniki Oscarów z Polterem 2021

Oscary za 2020 rok zostały rozdane, pora więc również rozstrzygnąć naszą oscarową zabawę. Tegoroczna walka była wyjątkowo zacięta.

Pierwsze miejsce, z 480 na 660 możliwych punktów zdobył kwantyfikator, który poprawnie wytypował najlepszy film, reżyserię i film międzynarodowy oraz 14 ze standardowo punktowanych kategorii. Trafia do niego 200 Sztonów oraz dwie książki do wyboru spośród:

Drugie miejsce zajęli ex aequo Erivan oraz xalare, zdobywając po 460 punktów. Co ciekawe, jedynie w czterech kategoriach udzielili oni różnych odpowiedzi. Podobnie jak zwycięzca, poprawnie przewidzieli jednak statuetki za najlepszy film, reżyserię oraz film międzynarodowy. Erivan i xalare zgarniają po 200 Sztonów.

Zdecydowaliśmy się również przyznać nagrodę za trzecie miejsce (100 Sztonów) technicznie czwartemu Chamaletowi. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji tym razem pomylił się w najważniejszej kategorii, nadrobił to jednak w pozostałych, ustępując Akademii jedynie pięć razy.

Warto również zaznaczyć, że najtrudniejsze okazały się w tym roku kategorie aktorskie. 59% uczestników przewidywało, że statuetkę za pierwszoplanową rolę męską otrzyma pośmiertnie Chadwick Boseman. Jedynie dwie osoby poprawnie wytypowały natomiast Anthony'ego Hopkinsa za jego kreację w filie Ojciec. Ponad połowa głosujących chciałaby laur najlepszej aktorki pierwszoplanowej wręczyć Carey Mulligan za Obiecującą. Młodą. Kobietę. Aktorka, doskonale znana fanom fantastyki z odcinka "Blink"  Doctora Who, musiała jednak tym razem ustąpić Frances McDormand.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Każdy uczestnik zabawy może zobaczyć swoją indywidualną punktację na stronie Oscarów z Polterem.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Oscary z Polterem | Oscary 2021 | Oscary


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.