» Wojna światów (War of the Worlds)

Wojna światów (War of the Worlds)

Dodał: Piotr 'Nasstar' M.

Wojna światów (War of the Worlds)
5.83
Ocena użytkowników
Średnia z 30 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Reżyseria: Steven Spielberg
Scenariusz: Josh Friedman, David Koepp (według powieści H.G. Wellsa)
Muzyka: John Williams
Zdjęcia: Janusz Kamiński
Obsada: Tom Cruise, Dakota Fanning, Justin Chatwin, Tim Robbins, Miranda Otto

%DANE%
Tom Cruise gra w filmie rolę Raya Ferriera, rozwiedzionego pracownika portowego, a jednocześnie niezbyt idealnego ojca. Wkrótce po tym jak jego była żona (Miranda Otto) i jej nowy małżonek wpadają do Ferriera, żeby podrzucić mu dzieciaki - nastoletniego Robbiego (Justin Chatwin) i młodszą córkę, Rachel (Dakota Fanning) w mieście rozpętuje się przedziwna burza z piorunami.

Chwilę później, na skrzyżowaniu nieopodal swojego domu Ray staje się świadkiem niezwykłego wydarzenia, które na zawsze odmieni życie jego samego i jego rodziny. Gigantyczna wojenna machina, osadzona na trójnogu, pojawia się nagle z głębi ziemi i zanim ktokolwiek jest w stanie zareagować, spala wszystko, co znajduje się w zasięgu jej rażenia. Ten z pozoru zwyczajny dzień w jednej minucie zmienia się w najbardziej niezwykłe wydarzenie całego życia uczestniczących w nim świadków - a jest to ni mniej, ni więcej mający przynieść katastrofalne skutki dla planety ludzi atak kosmitów na Ziemię.

Ray’owi od tej chwili przyświeca tylko jeden cel - zabrać dzieci jak najdalej od bezlitosnego, nowego wroga. Wyrusza tym samym wraz z dziećmi w podróż, która poprowadzi ich przez spustoszone przez najeźdźcę tereny, gdzie towarzyszyć im będą tłumy zdesperowanych i przerażonych uchodźców, uciekających przed kosmiczną armią Tripodów.

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.