» Wieści » Wieczór Halloween w AXN Sci-fi

Wieczór Halloween w AXN Sci-fi

29-10-2010 16:06 | Kamil 'New_One' Jędrasiak

Wieczór Halloween w AXN Sci-fi
AXN Sci-fi zaprasza na wspólne wieczory z kultową postacią kina grozy, Michaelem Myersem w filmach: Halloween, Halloween IV: Powrót Michaela Myersa, Halloween V: Zemsta Michaela Myersa.

Już w ten weekend!

Jamie Lee Curtis za rolę w filmie Halloween otrzymała skromną gażę w wysokości 8 tysięcy dolarów. Nikt się nie spodziewał, że ten niezależny film w krótkim czasie przyniesie 55 mln dolarów zysku w samych Stanach Zjednoczonych, a postać Michaela Myeresa dołączy do takich sław kina grozy jak Freddy Kruger, Frankenstein, Laleczka Chuchy. Milcząca postać przebrana w blado szarą maskę posługująca się kuchennym nożem jest znana wśród fanów horrorów na całym świecie. AXN Sci-fi zaprasza na wspólny wieczór z Michaelem Myersem: Halloween, Halloween IV: Powrót Michaela Myersa, Halloween V: Zemsta Michaela Myersa, emisje odpowiednio 29, 30, 31 października o 23:00.

John Carpenter kręcąc film Halloween poświęcił na to tylko 21 dni. Dodatkowo nie spodziewał się, że z budżetem 320 tys. dolarów osiągnie sukces kasowy a postać psychopatycznego zabójcy Michaela Myersa na zawsze wpisze się w kanon mrocznych bohaterów kina.

Jaką tajemnicę skrywa postać w białej masce? W filmie cofamy się do roku 1963, miasteczko Haddonfield w stanie Illinois, jak co roku obchodzi święto Halloween. Dzieci pukają od drzwi do drzwi z hasłem: "Cukierek albo psikus". Jedynie 6-letni Michael ma inne, mordercze plany. W bestialski sposób zabija swoją siostrę. Schwytany przez policję zostaje osadzony w zakładzie psychiatrycznym. Po 15 latach bezskutecznych terapii oraz zażywania silnych leków udaje mu się zbiec z ośrodka. Wraz za nim podąża jego lekarz, Dr Loomis (Donald Pleasence), który znając prawdziwe oblicze swojego pacjenta domyśla się, dokąd ten zmierza.Postać głównej bohaterki Laurie Strode, prześladowanej przez dorosłego Michaela zagrała Jamee Lee Curtis i była to jej pierwsza tak poważna rola filmowa. Aktorka znana z ról w takich filmach jak: Rybka Zwana Wandą albo Prawdziwe Kłamstwa wykorzystała szansę i w pełni zaprezentowała talent aktorski. Umiejętnie wcieliła się w postać zamkniętej w sobie, inteligentnej uczennicy, której przyszło zmierzyć się z psychopatycznym zabójcą.

Film Carpentera był jednym z pierwszych, który zapoczątkował kino z gatunku: Slasher Movie. Zabójca z mroczną przeszłością „poluje” na grupę nastolatków. Posługuję się przy tym nożem, bądź innym narzędziem, na końcu zostaje pokonany najczęściej przez dziewczynę, której jako jedynej udało się przeżyć. Ten schemat fabuły powtarza się w tak kultowych pozycjach jak Piątek 13-nastego, Candyman, Koszmar z ulicy wiązów, Krzyk.

To, Co dodatkowo wyróżnia Halloween spośród innych produkcji to niewątpliwie ścieżka dźwiękowa. Główny motyw muzyczny skomponowany przez samego reżysera jest rozpoznawalny nawet wśród osób, które nie widziały filmu. Świetnie napisany, powoli stopniuje napięcie i prowadzi przez puste ulice miasteczka, aby za chwilę przyprawić nas o szybsze tętno w momencie kolejnego ataku zabójcy. Warto wspomnieć, że Carpenter jest niezrównany w komponowaniu ścieżek dźwiękowych do swoich filmów, udowodnił to w takich filmach jak: Christinie, Coś, Ucieczka z Nowego Jorku oraz Mgła.W kolejnej części Halloween IV: Powrót Michaela Myersa akcja filmu zaczyna się dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Tym razem Michael, przypomina sobie o swojej siostrzenicy Jamie Lloyd (Danielle Harris), córce Laurie Strode (bohaterce z pierwszej części Halloween). Kilkunastoletnia dziewczynka, która próbuje wieść normalne życie w rodzinie zastępczej musi zmierzyć się ze swoim upiornym "wujkiem". Dr Loomis ponownie będzie próbował powstrzymać uciekiniera z zakładu psychiatrycznego.

Dla widzów AXN Sci-fi nie będzie to jednak koniec emocji związanych z Halloween. W ostatnią październikową noc Michael znowu zaatakuje. W piątej części Halloween: Zemsta Michaela Myers’a, Jamie Lloyd jest hospitalizowana, nie może się odzywać, co jest spowodowane traumą związana z wydarzeniami sprzed roku. Zaczyna mieć wizje odnośnie kolejnych zabójstw Michaela. Do akcji ponownie wkracza niezastąpiony doktor Loomis i wraz z Jamie, będą próbowali powstrzymać psychopatycznego mordercę.Emisja Halloween, w piątek, 29 października o 23: 00, w AXN Sci-fi.

Emisja Halloween 4: Powrót Michaela Myersa, w sobotę, 30 października o 23: 00, w AXN Sci-fi.

Emisja Halloween 5: Zemsta Michaela Myersa, w niedzielę, 31 października o 23: 00, w AXN Sci-fi.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: halloween | Halloween 4: Powrót Michaela Myersa | Halloween 5: Zemsta Michaela Myersa | John Carpenter | Jamie Lee Curtis | Michael Myers | AXN Sci-Fi


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.