» Wieści » The Clone Wars za 100 dni

The Clone Wars za 100 dni

08-05-2008 16:52 | Grzesiek 'SethBahl' Adach

The Clone Wars za 100 dni
The Clone Wars będzie miało dwie premiery. Jako pierwsza pojawi się wersja kinowa, która zadebiutuje 15 sierpnia; serial telewizyjny zaś... nie wiadomo kiedy. W jednym z wywiadów George Lucas rzucił datę 1 października, ale znać było, że kompletnie nie orientuje się w temacie. Wiadomo natomiast, że będzie to jesień 2008 i najpierw pojawi się w Cartoon Newtork, a następnie w TNT.

The Clone Wars nie będzie miało wiele wspólnego z zatytułowaną podobnie – Clone Wars – pamiętną kreskówką z Cartoon Network. W przeciwieństwie do Clone Wars przy produkcji TCW George Lucas, jak twierdzi, trzyma się zasadniczo mitologii i zasad filmów pełnometrażowych. Serial (siłą rzeczy również i film, choć na innej płaszczyźnie) nie będzie przypominał niczego, co w tej chwili leci w telewizji amerykańskiej. Powód jest prosty – będzie to tzw. "serial w starym stylu", gdzie nie trzeba oglądać całej serii, żeby się w niej nie zgubić. Ma powrócić również lekko komediowy klimat oparty o aktualny humor.

Na konwencie Star Wars Celebration IV zaprezentowano zwiastun sneak peak, który możecie obejrzeć poniżej:W The Clone Wars pojawi się czołówka znanych postaci – Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, hrabia Dooku, generał Grievous, Yoda, Mace Windu, Jabba Hutt czy Padmé Amidala; oraz kilka nowych by wymienić choćby Ahsokę Tano, padawankę Skywalkera, czy syna Jabby, którego osoba ma odegrać jedną z głównych ról w intrydze, jaką zobaczymy. Nic nie jest pewne odnośnie Jar Jara, choć ta sprawa ma się bardziej na "tak", niż na "nie". Pewnym natomiast jest, że zobaczymy dużo więcej klonów.

Wiadomo jak będzie wyglądać większość postaci, jako że co jakiś czas prezentowane są kolejne kadry z produkcji. Co więcej, oficjalna strona Gwiezdnych wojen co jakiś czas publikuje szkice koncepcyjne – i tak doczekaliśmy się grafik przedstawiających generała Grievousa, kapitana Rexa, Yodę, R2, czy 3PO.

Poza Anthonym Danielsem, serialowym postaciom nie użyczą głosu żadni filmowi aktorzy, jak jednak wskazują wszelkie znaki na niebie i ziemi – inaczej sprawa ma się z filmami. Obok Danielsa w kinowej wersji mamy usłyszeć również Samuela L. Jacksona. Chęć dubbingowania "swojej" postaci zgłaszał również Hayden Christensen, ale żadnych informacji jakoby jego również zatrudniono nie było. Swój głos (póki co - nie wiadomo komu) podłoży Seth Green, jeden z twórców amerykańskiego programu satyrycznego Robot Chicken.

Towarzyszyć produkcji ma także podręcznik RPG, komiks i pokaźny zestaw książek, o którym możecie przeczytać tutaj.

W Polsce film zadebiutuje 26 września. Dziś, na 100 dni przed premierą w Stanach Zjednoczonych w stacjach telewizyjnych miał się ukazać trailer kinowy, który prawdopodobnie wyciekł wcześniej. Co zabawniejsze, stało się tak, gdyż mało rozgarnięty okazał się Warner Bros. Poland i opublikował klip. Możecie go zobaczyć poniżej, jeśli w Internecie pojawi się wersja kinowa w lepszej jakości, damy znać:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: The Clone Wars | Seth Green | Samuel L. Jackson | George Lucas | Anthony Daniels


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.